Přejít k hlavnímu obsahu

Bartošová: Hráči si o volném víkendu odpočinuli a nabírali síly

14-11-2018   Sammael

Po víkendové přestávce se florbalisté České Lípy cyhstají na dva důležité zápasy. Nejprve se v pátek 16. listopadu utkají na Děkance s pražskými Bohemians, posléze doma vyzvou Znojmo. Trenérka Lenka Bartošová už bude moci počítat také s útočníkem Jaromírem Eklem.

Čekají vás dva klíčové zápasy v boji nejen o desítku, ale možná i v boji o play-off, jak jste si odpočinuli přes víkend?
„Většina hráčů vyrazila na volný víkend pryč. Za rodinou nebo někam relaxovat. Takže si myslím, že dostatečně nabrali sil na následující dva zápasy.“

Loni jste s Bohemkou inkasovali dva debakly, letos by to však mohlo být jiné i vzhldem k aktuální formě obou týmů. Jak bys charakterizovala hru vašeho pátečního soupeře?
„Bohemka je týmem plným technický zdatných hráčů. Jejich hra je postavena na presu a útočení ve čtyřech lidech. Pak samozřejmě i na výborně sehraných rychlých protiútocích. Od loňské sezóny se však jejich kádr změnil. Skončili tam zkušení hráči a přišli šikovní mladí.

Čeká vás i domácí zápas se Znojmem. Jak se těšíš na jeho atmosféru?
„Znojmo je tým, se kterým vždy hrajeme zajímavé zápasy a hlavně o všechno. (úsměv) Ani tento duel nebude jiný. Znojmo hraje o to, aby se odrazilo od spodku tabulky a my hrajeme zase o play-off. Jsem moc ráda, že tento zápas je domácí. Věřím totiž, že diváci nám opět přijdou pomoct.

Do týmu se vrací Jarda Ekl. Máš už představu co s ním a jestli se nabízí spolupráce s Radkem Krajcigrem?
„Ano, Jarda se nám vrací a máme v plánu s ním posílit jinou lajnu. V první lajně nám to funguje a ta dává spoustu gólů. Proto Jardu jako střelce a praváka dáme jinam. Především proto, abychom gólově zvedli i další lajnu.“

Definitivně na přestup byl podepsán i Radek Krajcigr. Znamená to více klidu do zbytku sezony?
„Když jsme se dozvěděli, že Jarda Ekl chce v Boleslavi končit, tak jsme měli strach, že si Radka stáhnou Středočeši zpět. Což by se nám do jarní části sezony opravdu nehodilo. Proto když nastala tato situace, byli jsme moc rádi, že Radek chce zůstat u nás v České Lipě. Diky tomu pak Štěpán Slaný s Boleslaví dohodl přestup.

Máte letos víc bodů než loni touhle dobou, jak jsi zatím spokojená s průběhem sezony?
„Stále mě mrzí vstup do sezóny. Ten se nám opravdu nepovedl. Je to ale už za námi. Jsem ráda, že jsme se zvedli a body posbírali jinde. Liga je letos zajímavá v tom, že nikdy nevíte, kdo vezme komu body. Takže i když teď máme více bodů než loni, nic to neznamená. Musíme se soustředit na každý zápas s každým soupeřem. A těch bodů získat mnohem víc než loni.“