Přejít k hlavnímu obsahu

Boj o záchranu se komplikuje, Lípa padla se Znojmem

12-02-2018   Sammael

Velká komplikace v boji o přímou záchranu přišla v pátečním boji proti Znojmu. Jihomoravané vyloupili českolipskou halu po výhře 6:4 a přeskočili Severočechy v tabulce. Aktuálně drží desáté místo. Česká Lípa je dvanáctá.

Začátek utkání se přitom jednoznačně vyvíjel podle českolipských not. Už na začátku osmé minuty posunul Dzierža míček pro zakončujícího kapitána Lukáše Mlejnka, jenž propálil vynikajícího Skácelíka. Netrvalo to dlouho a přišel druhý českolipský direkt. Ekl procedil míček na Dzieržu, který ho pohotově sklepnul k bližší tyči Skácelíkovy branky. Domácí v tu chvíli na palubovce jednoznačně vládli a obratu nic nenasvědčovalo.

Jenže hosté se velmi brzy dostali do hry. Po necelé půlminutě se před brankou Ponomareva nejlépe zorientoval Kriš a překonal českolipského gólmana bekhendovou dorážkou. Hned vzápětí navíc prokázal velký důraz na brankovišti Kucharič a dokázal bleskově vyrovnat. Ve zbytku třetiny se Českolipští spíše bránili.

Rozhodl začátek prostřední části hry. Domácí nastoupili zpět na palubovku laxně a po chybné rozehrávce je potrestal Pánek. Když se pak trefil po rychlém brejku také Horák, bylo s Českou Lípou zle nedobře. V útoku se totiž svěřenci Lenky Bartošové prakticky neprosazovali, ojedinělé šance pochytal Skácelík.

Třetí část hry sehrála však domácí sestava velmi dobře. Od úvodních minut měli hostitelé tlak a ten dokázali zúročit i gólově. Slaného střela propadla Skácelíkovi na bližší tyč, z vyrovnání se pak po obrovském závaru před znojemskou brankou radoval Bříška. Nalomeného soupeře, který si navíc hned vzal time-out, ale Česká Lípa nedokázala dorazit.

Ba naopak. Hrubou chybou v rozehrávce využil Kucharič, který se prosadil z ostrého úhlu a zametl míček za ležícího Ponomareva. V marném závěrečném tlaku při hře bez brankáře nejprve nevyužil tutovou šanci Bříška, jemuž přihrál Ekl, a následně se trefil do prázdné branky Sláma.

Porážka mrzí o to více, že v případě výhry by se Severočeši posunuli na desáté místo a prakticky jistě by za sebou nechali v konečném účtování mužstva Znojma, Brna a Ústí nad Labem. Další veledůležitý zápas hrají už v neděli právě na půdě Brna. Pokud se jim povede vyhrát, budou mít zajištěnou výhodu domácího prostředí v případné sérii play-down.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – TJ Znojmo Laufen CZ 4:6 (2:2, 0:2, 2:2)
Branky: 8. Mlejnek, 13. Dzierža, 46. Slaný, 49. Bříška – 14. Kriš, 15. a 54. Kucharič, 23. Pánek, 24. Horák, 59. Sláma.
Rozhodčí: Janoušek, Černý. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Střely na branku: 23:18. Diváci: 315.