Přejít k hlavnímu obsahu

Boj o záchranu vrcholí, Česká Lípa je v nejlepší pozici

02-03-2018   Sammael

V České Lípě všichni věří, že to bude poslední zápas A-týmu v této sezoně Tipsport Superligy. Nováček soutěže totiž přivítá v posledním kole základní části Spartu a bojuje o přímou záchranu. K jejímu dosažení mu stačí uhrát stejný bodový zisk jako Liberec na Chodově či Znojmo v Mladé Boleslavi.

Definitivní záchranu by znamenalo i tříbodové vítězství nad Spartou. Nicméně Pražané hrají letos ve velké pohodě. Aktuálně drží šesté místo tabulky s reálnou vidinou poskočení na čtvrtou pozici. Svou sílu demonstrovali v posledním kole, kdy snadno přehráli favorizované Vítkovice 7:2.

Zatímco však doma Sparta exceluje, venku to zas taková sláva není. V letošní sezoně získal nedělní soupeř České Lípy pět výher, z toho tři po prodloužení nebo nájezdech. Jen pro srovnání – Česká Lípa na tom není při venkovních zápasech o moc hůře. Získala jen o tři body méně.

První vzájemný souboj mezi Spartou a Českou Lípou se ovšem proměnil v exhibici domácího celku. Hosté drželi krok jen necelou polovinu zápasu a nakonec si odváželi vysokou porážku 4:10. Dvěma góly se na ní podílel i Milan Garčar, který patří k hlavním tahounům týmu. „Pokud bude hrát, bude to pro nás těžší,“ ví Štěpán Slaný.

Střeleckým tahonem týmu v této sezoně je ovšem slovinský reprezentant Robert Košir, který se do sítě soupeřových brankářů trefil letos celkem šestadvacetkrát. Jasnou gólmanskou jedničkou týmu z hlavního města je pak Martin Beneš. Společně s Michalem Kotoučkem z Bohemians je zatím nejnasazovanějším brankářem do hry. S průměrem 4,55 inkasované branky na zápas patří k tomu lepšímu, co soutěž nabízí.

Česká Lípa má vše ve svých rukou. Tříbodový zisk v duelu se Spartou ji zaručí superligovou příslušnost i pro další sezonu. Pomoci ovšem mohou také soupeři. Chodov a Mladá Boleslav bojují na dálku o první místo. Oba zároveň hostí hlavní rivaly České Lípy v boji o přežití – Liberec a Znojmo.

V posledním zápase podlehla Česká Lípa mužstvu Bohemians vysoko 4:11, ač opticky držela se soupeřem krok. Doplatila ale na neproměňování šancí. „Šancí bylo dost, ale neproměnili jsme je,“ litovala trenérka Lenka Bartošová. I ona si však uvědomuje, že cesta k bodům vede přes poctivou defenzivu. „Bodujeme vždy, když dostaneme kolem čtyř branek. Toho se musíme držet a k dobré obraně budu nabádat i na předzápasové poradě,“ zakončuje úspěšná trenérka.

Zápas začíná v jednotný čas 4. března od 17:00 v českolipské sportovní hale a vstupné na něj je tradičně zdarma.