Přejít k hlavnímu obsahu

Branky, body, bonbóny

16-10-2018   Sammael

V sobotu 13.10. 2018 jsme s týmem přípravky pořádali první letošní turnaj v této kategorii nejmenších florbalistů. Díky široké členské základně byl náš tým jako obvykle rozdělen na dvě skupiny – Blue a White, a oba týmy odehrály své zápasy samostatně proti různým soupeřům.

Tým White se utkal s malými florbalisty z FBC Liberec White, Lvíčata SSC Semily a Panthers Black Liberec. Celkem slušně naplněná hala fandícími rodiči z celého kraje mohla vidět snaživé a bojovné nasazení od všech týmů, zvlášť je třeba vyzvednout výkony úplných nováčků, kteří se takové události účastnili teprve poprvé. Výsledky nejsou důležité. Podstatné bylo nadšení a radost ze hry u všech přítomných, kterou znásobil ještě pytlík sladkých bonbónů na konci celého turnaje.

Za předvedený výkon si tak pochvalu zaslouží: Damík Kehler, Sebík Vondráček, Danča Černý, Ondra Šimon, Máťa Jahoda, Domča Štěrba, Vojta Dvořák, Honzík Merenus, Luky Kolin??, Daneček Kácovský, Patrik Ferda, Matěj Günter, Oník Urban.

Tým Blue odehrál svá utkání s podobnými pocity a musíme říci, že nás naši svěřenci velice mile překvapili.

První zápas jsme hráli s Libercem Grey a tím, že to byl první zápas, tak byl rozjezd byl trošku pomalejší. Krásně ovšem zachytala naše brankářka Terka P. a díky jejímu super výkonu (to konstatovali i sami její spoluhráči) jsme jen těsně prohráli.

V druhém zápase náš čekali Tygříci ze Semil a bylo vidět, že se naše lajny už trošku více poznaly (sehrály) a výkon + předvedená hra se zlepšila. Sice jsme opět těsně prohráli, ale o to jsme byli více nabuzeni do posledního zápasu.

O přestávce jsme si dali svačinku,kterou nám donesla M.M. (někdo by možná řekl, že je to Marylin Monroe, ale kdepak byla to neméně známá Míša Motejziková).

Sváča nám dodala sílu, elán a odhodlání vyhrát poslední sobotní zápas. A poté jsme si řekli, že tedy Kobry Koberovy porazíme.

Jak jsme si řekli, tak se stalo. Do branky šel Sebík L. a zachytal také skvěle. Hlavně díky bojovnému, obětavému a týmovému výkonu všech čtyř lajn jsme tedy poslední zápas vyhráli a do dalších turnajů proto máme na čem stavět.

Všichni hráči proto zaslouží velkou jedničku s hvězdičkou: Terezka Pekárková, Rozárka Motejzíková, Nelča Kopecká, Tobík Fillinger, Dave Lesage, Sebík Lukaszuk, Matúšek Pavlovič, Ondrášek Čapek, Alex Ptáček, Honzík Dušek, Luky Minařík, Fíďa Brožek a Máťa Kovář.

Velké díky také patří rodinným příslušníkům, kteří byli skvělými fanoušky.

Přípravka