Přejít k hlavnímu obsahu

Česká Lípa opět ztratila nadějný zápas, proti Otrokovicím bere jen bod

09-02-2019   Sammael

V případě vítězství se mohli florbalisté České Lípy posunout na vysněné desáté místo tabulky. I když vedli nad týmem Otrokovic už 3:0, nakonec z utkání berou jen bod. Hosté si tak výrazně pomohli v boji o play-off, Českou Lípu čeká ve zbylých třech kolech ještě spousta záchranářské práce.

Začátek utkání vyšel Českolipským znamenitě. Brzy se totiž po souhře mezi Novotným a zakončujícím střelcem Krajcigrem dostali do vedení. V deváté minutě navíc přišla pojistka. Novotný svou velkou šanci ještě neproměnil, ale následná dorážka Štěrby si už cestu do sítě našla. Snovou první třetinu pak zakončila trefa Vlčka sedm vteřin před odchodem do šatny.

Zisk povinných tří bodů nutných k boji o záchranu vypadal více než slibně, ovšem ve druhé třetině Česká Lípa polevila a umožnila soupeři velký návrat do hry. První vlaštovkou bylo snížení Gála po souhře s Pešatem. Pak navíc putoval na trestnou lavici Novotný a i když se Otrokovice v přesilovce neprosadily, vše si vynahradily pár vteřin poté, kdy přidal jejich druhý gól Kittel, jenž zužitkoval další luxusní nabídky od Pešata.

Otrokovice přidaly na tempu a stíhací jízdu dovršily ještě před druhou přestávkou. Při signalizovaném vyločení se trefil Lukáš Pešat a svým třetím kanadským bodem v utkání zařídil vyrovnání. Nelichotivé vyhlídky před poslední třetinou se navíc znásobily poté, co byla hra opět obnovena. Kombinaci s Gálem zakončil po rychlém přechodu vpřed Vykopal a florbalisté ze Zlínského kraje šli do vedení.

Nedlouho poté ale přišla radost na českolipské straně. Ke své typické střele natáhl Tichý a propálil hostujícího gólmana Radovana Michajloviče. Velké šance rozhodnout měli domácí v přesilových hrách. Vyloučení Zimmera a Szwedy ovšem nedokázali potrestat a na řadu tak přišlo prodloužení. To ovšem trvalo pouze 44 vteřin, neboť se prosadil Gál a rozhodl tak o výhře Panterů.

Českolipští tak i nadále drží jedenácté místo, ale k posunu na vyšší příčky potřebují v neděli nutně zdolat Pardubice. Duel začíná v 17:00.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Hu-Fa Panthers Otrokovice 4:5 po prodl. (3:0, 0:3, 1:1 – 0:1)