Přejít k hlavnímu obsahu

Česká Lípa oslaví své dvacáté výročí

13-04-2018   Sammael

Už je to dvacet let co se v okresním městě na severu Čech začal hrát florbal. V podmínkách hodně vzdálených těm dnešním se pokoušely prorazit týmy Líný F.Š.I. a Radiáci. Začala se psát historie českolipského florbalu. Jeho A tým slaví své dvacáté výročí příslušností k naprosté klubové elitě v zemi.

David Mach, Ladislav Pekárek, Jaroslav Ježek, Štěpán Motejzík či Štěpán Slaný. To jsou některé z osobností, které se před dvaceti lety podílely na založení dvou prvních českolipských klubů Líný F.Š.I. a Radiáci. Rivalita v derby zápasech mezi oběma kluby byla možná až do roku 2005, kdy došlo po zdravé úvaze k fúzi klubu do jediného subjektu – FBC Česká Lípa.

Klub se od té doby postupně prokousal z nejnižších soutěžních pater tabulky až do třetí nejvyšší soutěže, odkud po úvodní nepovedené baráži s Kozlem Počenice v roce 2009 postoupil v nové českolipské hale o třídu výš o tři roky později, kdy zdolal 2:0 na zápasy Králův Dvůr. Mezitím si extraligovou soutěž zahráli i junioři v sezoně 2011/2012 a jádro tohoto týmu se pak podílelo na postupu do Superligy přes Kladno v roce 2017. Bližší pohled a rozhovory s pamětníky přinese klubový web s osobnostmi tehdejší doby během následujících dnů.

Velké oslavy jsou naplánovány na 12. května. Tým, který letos obsadil desáté místo v Tipsport Superlize, se představí v exhibičním zápase proti legendám, které stály u zrodu celého úspěšného klubu. Součástí oslav ale bude také bohatý doprovodný program. K vidění bude také ukázka tance pole dance, VIP zápas s osobnostmi regionu nebo koncert známé kapely Wohnout. Pro návštěvníky je přichystána možnost vyzkoušet své florbalové dovednosti ve střelbě na přesnost či ve slalomu. Bližší informace ale zatím vedení klubu odmítlo prozradit.