Přejít k hlavnímu obsahu

Česká Lípa oslaví své dvacáté výročí

13-04-2018   Sammael

Už je to dvacet let co se v okresním městě na severu Čech začal hrát florbal. V podmínkách hodně vzdálených těm dnešním se pokoušely prorazit týmy Líný F.Š.I. a Radiáci. Začala se psát historie českolipského florbalu. Jeho A tým slaví své dvacáté výročí příslušností k naprosté klubové elitě v zemi.

David Mach, Ladislav Pekárek, Jaroslav Ježek, Štěpán Motejzík či Štěpán Slaný. To jsou některé z osobností, které se před dvaceti lety podílely na založení dvou prvních českolipských klubů Líný F.Š.I. a Radiáci. Rivalita v derby zápasech mezi oběma kluby byla možná až do roku 2005, kdy došlo po zdravé úvaze k fúzi klubu do jediného subjektu – FBC Česká Lípa.

Klub se od té doby postupně prokousal z nejnižších soutěžních pater tabulky až do třetí nejvyšší soutěže, odkud po úvodní nepovedené baráži s Kozlem Počenice v roce 2009 postoupil v nové českolipské hale o třídu výš o tři roky později, kdy zdolal 2:0 na zápasy Králův Dvůr. Mezitím si extraligovou soutěž zahráli i junioři v sezoně 2011/2012 a jádro tohoto týmu se pak podílelo na postupu do Superligy přes Kladno v roce 2017. Bližší pohled a rozhovory s pamětníky přinese klubový web s osobnostmi tehdejší doby během následujících dnů.

Velké oslavy jsou naplánovány na 12. května. Tým, který letos obsadil desáté místo v Tipsport Superlize, se představí v exhibičním zápase proti legendám, které stály u zrodu celého úspěšného klubu. Součástí oslav ale bude také bohatý doprovodný program. K vidění bude také ukázka tance pole dance, VIP zápas s osobnostmi regionu nebo koncert známé kapely Wohnout. Pro návštěvníky je přichystána možnost vyzkoušet své florbalové dovednosti ve střelbě na přesnost či ve slalomu. To vše s podporou města Česká Lípa a Libereckého kraje!