Přejít k hlavnímu obsahu

Česká Lípa schytala na Bohemians zasloužený výprask

17-11-2018   Sammael

Hodně nepovedený zápas sehráli florbalisté České Lípy na palubovce Bohemians, kde prohráli vysoko 5:12. Rozhodlo se už v první třetině, kterou Klokani vyhráli rozdílem třídy 5:0. Šanci na reparát mají svěřenci trenérky Lenky Bartošové už v neděli ve velmi důležitém utkání se Znojmem.

Soupeř, který nutně potřeboval body, vletěl do utkání ve velkém stylu. Hosty jednoznačně přehrával rychlostí, důrazem a především v nasazení. Laxní a odevzdaný nástup do utkání navíc zelenobílí začali brzy trestat i gólově. Nejprve se přesnou ranou ke vzdálenější tyči trefil Ďopan a záhy s velkým štěstím proměnil trestné střílení Cabejšek.

To už se hra České Lípy sypala jako domeček z karet. V exhibičním tempu přidal rychle další gól Cabejšek a Dobisík s Kielerem pak v závěru první části poslali českolipské florbalisty do šaten s velmi neveselou náladou.

Severočechům nepomohl ani rychlý kontaktní gól Jana Spilky, který pěknou ranou poprvé překonal Kotoučka. Naivní počínání v obranné fázi a pomalá práce s balonkem vyústily v další tři góly domácího mužstva. Krebner, Kieler a Forman zvýšili v polovině zápasu na hrozivých 8:1 a začal se rýsovat nehezký debakl.

Pak se příval branek v síti Ivana Ponomareva přece jenom zastavil. Slaný rychle z trestného střílení snížil, ale pak za zbytečné řečnění směrem k rozhodčímu vyfasoval desetiminutový trest. Přesto ještě do přestávky využil přesilovku Bříška a ve třetí třetině dokonce snížil na rozdíl čtyř branek přesnou dorážkou Ekl.

Nicméně Mlejnkovu chybu potrestal Juha a optimismus na českolipské straně rychle zchladil. Pak se trefil také Ďopan a upravil již na 10:4. Po rychlé kombinaci sice snížil Slaný, ale k dalšímu gólu nevedla ani power-play, při níž několik štiplavých projektilů vyslal Milan Tichý, jenže bez efektu. V poslední minutě se pak ještě do prázdné branky trefil Juha a Kieler dovršil hattrick. Česká Lípa si tak připsala v obraně jednoznačně nejhorší zápas sezony, neboť 12 branek ještě letos neinkasovala.

FbŠ Bohemians – FBC 4CLEAN Česká Lípa 12:5 (5:0, 3:3, 4:2)
Branky:
9. Ďopan (Krebner), 13. Cabejšek (TS), 15. Cabejšek (Krebner), 18. Dobisík (Cabejšek), 19. Kieler (Kolstrunk), 24. Krebner (Cabejšek), 25. Kieler, 29. Forman (Juha), 50. Juha (Kindl), 53. Ďopan (Kotouček), 60. Juha, 60. Kieler (Kotouček) – 22. Spilka (Slaný), 30. Slaný (TS), 34. Bříška (Tichý), 49. Ekl (Slaný), 54. Krajcigr (Ekl).
Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 1:5, navíc Slaný os. Trest 10 minut. Využití: 2:1. Střely na branku: 26:21. Diváci: 190.