Přejít k hlavnímu obsahu

Česká Lípa schytala ve Vítkovicích krutý debakl

23-12-2018   Sammael

Katastrofu sice zlepšeným výkonem od druhé třetiny zažehnali, i tak ale florbalisté České Lípy cestují z daleké Ostravy s těžkým debaklem 7:16. Po zcela vypuštěné první třetině, v níž šestkrát inkasovali, se sice zmátořili ve druhé části hry, hned sedm gólů ovšem dostali v poslední dvacetiminutovce a schytali tak v sezoně největší debakl.

Slova o tom, že se Česká Lípa jede na půdu loňského finalisty poprat o nějaké body do tabulky, vzala velmi rychle za své. Hosté nastoupili neskutečně ustrašeně, už od prvních minut prakticky nevylezli z obranné poloviny a domácí gólman Lukáš Souček tak mohl mezitím ulevit delegátovi a spočítat přítomné diváky v hale Dubina.

Naopak před českolipským gólmanem Janem Dvořákem bylo veselo. Vítkovice velmi snadno rozebíraly obranu soupeře a i díky dvěma gólům Matěje Černého a dalším trefám Sladkého, Firdy, Oboráka a Řezaniny si vytvořily náskok 6:0.

Po dvaceti minutách hry se naštěstí osmělili také Severočeši a druhou třetinu dokonce těsně vyhráli. Na branku Štěrby sice rychle zareagoval Delong, přesnou tečí se pak ale zapsal mezi střelce také Dominik Jansa. Góly Sladkého a Jastřembského v rozmezí 19 vteřin sice zvýšily náskok Vítkovic opět na sedm branek, na druhé straně se naopak prosadili Ekl s Tichým a do kabin se tak odcházelo za přijatelnějšího stavu 4:9.

Vítkovice ovšem ve druhé třetině trochu sundaly nohu z plynu a ve třetí opět jednoznačně dominovaly. Hájek dokonce skóroval v oslabení, ale ještě v přesilovce rychle reagoval Tichý. Další korekce výsledku do lepší podoby se však v podání českolipského týmu nekonaly. Vítkovice svou obrovskou převahu naopak ještě zúročily ve vstřelení dalších šesti branek.

Na dva góly v zápase se dostali Delong, Bräuer a Hájek, v poslední minutě pak zkompletoval hattrick i Jan Jastřembský. V českolipském dresu se ještě dvakrát trefil Radek Krajcigr, který podobně jako Jaromír Ekl nebo Štěpán Slaný už dosáhl v Tipsport Superlize na metu 200 kanadských bodů.

Českolipští tedy favorita nezaskočili a je jasné, že je v novém roce čeká boj o přežití. Jeden z klíčových duelů přitom sehrají už 5. ledna na půdě Královských Vinohradů.

1. SC Tempish Vítkovice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 16:7 (6:0, 3:4, 7:3)
Branky:
9. Sladký (Delong), 10. Firda (Oborák), 13. Oborák (Firda), 15. Černý (Hájek), 18. Řezanina (Delong), 20. Černý (Besta), 25. Delong (Hájek), 31. Sladký (Delong), 32. Jastřembský (Bräuer), 46. Hájek, 48. Jastřembský (Sladký), 51. Hájek (Řezanina), 54. Delong (Jastřembský), 56. Bräuer (Jastřembský), 57. Bräuer (Jastřembský), 60. Jastřembský (Bräuer) – 23. Štěrba (Jirsa), 29. Jansa (Slaný), 32. Ekl (Kadlec), 34. Tichý (Karel), 46. Tichý (Slaný), 57. Krajcigr (Jirsa), 60. Krajcigr (Štěrba).
Rozhodčí: K. Sojka a T. Sojka. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 133. Střely na branku: 40:18.