Přejít k hlavnímu obsahu

Česká Lípa sehraje v sobotu klíčový duel na Vinohradech

04-01-2019   Sammael

Hned zkraje roku 2019 čeká na florbalisty České Lípy extrémně důležitý duel. V Královských Vinohradech se totiž utkají s tamním Sokolem a půjde o bitvu dvou tabulkových sousedů. Oba týmy mají zatím na 12., resp. 13. místě stejně bodů, pro Severočechy hovoří trochu lepší skóre.

Jedná se o druhé vzájemné měření sil v této sezoně. V tom prvním, které bylo hodně napínavé až do závěrečných minut, se nakonec radovala z výhry Česká Lípa poměrem 11:5. Pražané ovšem po postupu mezi elitu postupně pookřáli a zejména v posledních týdnech podávají velmi hodnotné výsledky.

V sezoně například dvakrát dokázali porazit střešovický Tatran, po prodloužení doma přetlačili také brněnské Buldoky a výhru za tři body jim ve Znojmě sebral až gól osm vteřin před koncem. Tým pod vedením Michala Pazdery si věří a doufá, že po špatném začátku ještě bude atakovat pozice v play-off.

Brankoviště by měl strážit jeden z dvojice Petr Weissgärber – Rastislav Mazák. Tato dvojice zatím dostává v této sezoně nejvíce důvěry. Jednoznačně nejlepším kanonýrem týmu je s dvanácti zásahy Martin Skřivánek, nejlepším nahrávačem pak tradičně produktivní Zbyněk Stuchlík.

Historie vzájemných duelů mezi Českou Lípou a Královskými Vinohrady je hodně bohatá a datuje se především do soubojů v první lize. Vinohrady dvakrát uspěly v play-off v letech 2013 a 2014, čímž oddálily postup severočeského mužstva do nejvyšší české soutěže. Na půdě Vinohrad vyhrála Česká Lípa naposledy v pohárovém utkání během sezony 2016/2017.

Lídrem hostujícího celku v kanadském bodování je i nadále suverénně Radek Krajcigr, jemuž v celé soutěži patří vynikající pátá příčka. Nejvíce nahrávek má na svědomí nejzkušenější hráč Štěpán Slaný. České Lípě se však v posledních duelech vůbec nedařilo. Od listopadu uhrála jen dva body za těsnou výhru nad Ostravou a naopak inkasovala mimo jiné dva debakly na Bohemians nebo ve Vítkovicích.

V sobotu nás čeká jeden z nejdůležitějších zápasů základní části. S Vinohrady máme momentálěn stejný počet bodů a do zápasu půjdou oba týmy stejně naladěny, tedy s cílem brát všechyn tři body. Ani my, ani soupeř si nemůžeme dovolit ztrátu jediného bodu. Čekají nás souboje o každý balon a očekávám po divácké stránce hodně atraktivní podívanou,“ říká nejproduktivnější hráč týmu Radek Krajcigr. 

Zápas v Rieger Areně začíná ve 20:00. Sledovat ho můžete také prostřednictvím videa na tvcom.cz nebo zásluhou online přenosu na svazových stránkách florbalu.