Přejít k hlavnímu obsahu

Deset statečných aneb chřipkou zdecimovaná přípravka bojovala na turnaji v Železném Brodě

07-02-2018   Sammael

V sobotu 3.2.2018 odcestovalo družstvo přípravky FBC Česká Lípa na další turnajové klání do Železného Brodu. Nakonec se díky řádící chřipkové epidemii sešlo pouze 10 dětí, jimiž bylo potřeba zaplnit soupisku dvou týmů, čímž při hracím systému 3+1 zbyl pouze jeden hráč na střídání. Navíc téměř polovina zúčastněných nastupovala na svůj první florbalový turnaj. O to víc je potřeba smeknout před výkonem a nasazením těchto nadějí českolipského florbalu.

FBC Česká Lípa blue - FBC Panthers Liberec Black 2:10

Ač mužstvo modrobílých nezačalo svoje první vystoupení na turnaji špatně a rychle se ujalo vedení, postupem času se začala projevovat zkušenost a plnější střídačka ostřílených borců z Liberce a skóre začalo hrozivě narůstat v neprospěch Českolipských. Celkový výsledek byl ale pro pět bojovníků příliš krutý, herně tým určitě nezklamal.

FBC Česká Lípa Blue - FBC Liberec Black 1:12

Při této konfrontaci s jedním z nejlepších týmů v soutěži se plně ukázala vyhranost a střelecký um Libereckých, který nedal od první minuty přípravce z České Lípy šanci. I tak si hráči v modrobílých zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení.

FBC Česká Lípa Blue - SSC Semily 5:5

Poslední zápas proti neznámému soupeři spustil českolipský tým od počátku ofenzivní smršť a díky přesným trefám Kuby Ulmana a Péti Kácovského odskočil do dvoubrankového vedení, které si dokázal udržovat téměř do konce zápasu. Bohužel ale s přibývajcím časem Českolipským rychle ubývaly síly a Semilští díky tomu vycítili šanci na zvrat v utkání. Nakonec tak konečná remíza v zápisu je spravedlivým odrazem předvedené hry obou družstev.

Sestava: Kuba Ulman, Ondra Šimon, Péťa Kácovský, Sebík Lukaszuk a Oní Urban

Trenéři: O. Urban, V. Šimon

FBC Panthers Liberec Orange – FBC Česká Lípa White 4:2

Úvodní zápas turnaje pro sebe rozhodli Panteři větší sehraností a rozložením porce zápasu na více hráčů v poli. Přes tento hráčský deficit odehráli „bělásci“ zápas s odhodláním a bojovností, navíc podpořený skvělým výkonem brankáře Marka Meďáše, kterého Panteři zasypali spoustou střel. Hlavně díky němu si ze zápasu odnášíme přijatelnou prohru o dvě branky.

FBC Česká Lípa White – FBC Lomnice 8:1

V dalším utkání si „bělásci“ vyšlápli na tým Lomnice, kterému nastříleli osm gólů. Velkou měrou se o to zasloužila dvojice Daniel Adam, který svůj výkon korunoval výbornou hrou v obraně a nepouštěl hráče soupeře do zakončení a Tadeáš Lorenc, tomu se podařilo v zápase vstřelit šest branek. Podařený výkon celého týmu vnesl úsměv a radost do tváří malých florbalistů.

FBC Česká Lípa White – TJ Sokol Koberovy-Kobry 0:3

V posledním zápase sobotního turnaje narazil tým „bělásků“ na domácí tým Kober. Zápas rozhodla rychlá branka z úvodního buly, kvalitní hra žlutočerných a hromadící se únava našeho týmu. Přes obětavý výkon pětice statečných, kdy jsme trefovali pouze domácí brankovou konstrukci, se nám nepodařilo vstřelit gól. Na rozdíl od soupeře, který přidal další dvě branky a rozhodl utkání ve svůj prospěch.

I přes dvě porážky si celý tým zaslouží převelikou pochvalu za obětavý a bojovný výkon ve všech zápasech, neboť ukázal svou sílu a odhodlání poprat se  se soupeři.

Sestava: Marek Meďáš – Daniel Adam, Tadeáš Lorenc, Jakub Štěpánek, Sebastián Vondráček

Trenéři: Marek Lorenc