Přejít k hlavnímu obsahu

Dětí z florbalových akamedií zaplnily halu Lokomotiva

27-03-2019   Sammael

V sobotu 23.března 2019 se v českolipské sportovní hale Lokomotiva uskutečnil v dopoledních hodinách florbalový turnaj akademií FBC Česká Lípa. Do turnaje se přihlásilo 7 týmů (Přípravka FBC Č.Lípa, Kravaře, Kamenický Šenov, Jestřábi Horní Police, ZŠ Partyzánka, Žraloci Provodín - Jestřebí, Draci Zákupáci). Hrálo se systémem „každý s každým“, takže si děti naplno užily více zápasových dramat. A o ty opravdu nebyla nouze.

Několik dramatických remízových zápasů na začátku turnaje dávalo tušit, že to bude klání dosti vyrovnané. Nebyla přitom nouze o napínavé obraty zápasů v posledních vteřinách několika utkání! Celý turnaj se nesl v bojovném, leč v přátelském duchu. Také rodičů se tentokrát sešlo mnoho, takže hala byla během turnaje velmi slušně zaplněna. I když pořadí není zas až tak důležité, pojďme si ho připomenout.

Na 7. místě se umístila přípravka z České Lípy. U tohoto týmu bych se rád pozastavil a smekl před ním. Byl to tým dětí složený výhradně z věkové kategorie „přípravka“, navíc měl ve svém středu i několik nováčků a v každém zápase se velmi obětavě pral o výsledek s týmy akademií, které jsou věkově velmi různorodé. Patří jim obdiv za bojovnost a velké poděkování za účast.

Šesté místo brala stále se zlepšující akademie z Kravař. O příčku výše se umístil po dramatických zápasech turnaje tým dětí z Kamenického Šenova. Pomyslné bramborové umístění patřilo akademii Jestřábů z Horní Police, které lze označit za „smolaře“ turnaje, jelikož jim „bedna“ doslova protekla mezi prsty v posledních vteřinách několika klíčových utkání. Bronzový stupínek obsadil výborně hrající celek z akademie ZŠ Partyzánka. Na druhém místě se umístili Žraloci Provodín-Jestřebí. Jejich výběr byl plný individuálně velmi šikovných hráčů. Vítězem se po dramatické koncovce turnaje Draci Zákupáci, kteří tak ovládli již druhý turnaj v řadě.

Rád bych za účast i organizaci turnaje moc poděkoval dětem z akademií, rodičům za trpělivost, trenérům akademií za skvělou součinnost a spolupráci (jsme sehraní :)) a také klubu FBC Česká Lípa za to, že se podobné turnaje akademií mohou bez problémů odehrávat. Doufám, že se na příštím sejdeme opět v tak hojném počtu, jako tuto slunečnou sobotu. Hezký florbalový březen!

Michal Toráň

akademie

boj akademií