Přejít k hlavnímu obsahu

Divoký obrat v Chomutově přinesl v přípravě další výhru

07-08-2019   Sammael

Výsledkově úspěšná příprava před startem nového ročníku Tipsport Superligy pro florbalisty České Lípy pokračuje. Bilanci si Severočeši nepokazili ani v divokém zápase na palubovce Chomutova, kdy dokázali stáhnout šestibrankové manko a po gólech v závěru dokázali zvítězit 13:12.

Přesto by na první třetinu chtěli Českolipští co nejrychleji zapomenout. Do vedení se sice dostali po rychlém brejku zakončeném Knesplem, od té doby ale sledovali pouze smršť domácích hráčů. Dvougóloví Kučera, Melíšek a Semerád dokázali skóre otočit na 6:1 pro účastníka první ligy a do šaten se tak hostům neodcházelo nejlépe.

Pak se ještě z další přesilové hry trefil Müller a zvýšil na 7:1, poté však začala úžasná stíhací jízda českolipských bojovníků. Na trefu Spilky sice ještě rychle odpověděl Melíšek a dovršil svůj hattrick, do poloviny utkání však přišly další trefy. Hřebřina, Krajcigr a Spilka rychle zlikvidovali polovinu chomutovského náskoku a bylo veseleji. Ve třicáté minutě také došlo k plánované změně gólmanů, kdy Chynu nahradil Ivan Ponomarev.

Náskok Chomutova se postupně tenčil i v dalším průběhu zápasu. Mladíci Hanzalík s Vlčkem přiblížili tým na dostřel jediné branky, přesto se do šaten šlo za stavu 9:7, neboť se trefil chomutovský Stibor. Úžasná stíhačka nakonec vyvrcholila v závěrečné dvacetiminutovce.

Českolipští si ve vlastním pásmu lépe hlídali chomutovskou hru na střed a skóre otočili. Vlček s Krajcigrem nejprve rychlými góly dotáhli skóre na 10:10, přesto šli domácí ještě dvakrát do vedení díky Andrlemu a Halejovi, mezi jejichž přesné zásahy se vměstnala také trefa Spilky, který rovněž dosáhl v utkání na hattrick. V posledních dvou minutách pak o českolipském triumfu rozhodli Hanzalík s Kopičem.

Hodnocení trenérky Lenky Bartošové: "Skóre je hrůzostrašné, což si uvědomujeme. Doposud jsme se však soustředili výhradně na útočnou hru. Máme stále více jak měsíc na to, abychom zapracovali i na obraně. Tým mohu pochválit za to, že ani za téměř ztraceného stavu nepřestal hrát a naopak se snažil skóre otočit."

Florbal Chomutov - FBC Česká Lípa 12:13 (6:1, 3:6, 3:6)
Branky a nahrávky: 5. Semerád (Šafařovský), 7. Melíšek (Stibor), 9. Semerád (Stibor), 14. Kučera (Kopp), 19. Kučera (Halej), 20. Melíšek, 21. Müller (Kopp), 25. Melíšek (Šafařovský), 36. Stibor (Novotný), 44. Halej (Kučera), 53. Andrle , 55. Halej (Kopp) - 3. Knespl (Dzierža), 24. Spilka, 26. Hřebřina (Krajcigr), 28. Krajcigr (Ekl), 29. Spilka (Novotný), 31. Hřebřina (Ekl), 36. Vlček (Dzierža), 42. Dzierža (Spilka), 46. Vlček (Ekl), 50. Krajcigr (Kadlec), 54. Spilka (Novotný), 58. Hanzalík (Hřebřina), 59. Kopič (Matějíček).
Rozhodčí: Pekárek, Grundler. Vyloučení: 4:1. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku:27:40. Průběh utkání: 0:1, 7:1, 7:2, 8:2, 8:7, 9:7, 9:8, 10:8, 10:10, 11:10, 11:11, 12:11, 12:13.

Sestava České Lípy: Chyna (30. Ponomarev) - Kadlec, Hanzalík, Merlíček, Vlček, Spilka, Stárek - Ekl, Matějíček, Hřebřina - Novotný, Krajcigr, Kopič - Knespl, Dzierža, Karel -