Přejít k hlavnímu obsahu

Florbalisté se vydají uklízet okolí místních klubů

19-03-2019   Sammael

Florbalisté České Lípy se zapojí do úklidových prací na zdejších sportovištích. Naváží tak na činnost atletického klubu, který se nedávno postaral o úklid Městského stadionu.

Iniciativa pokračuje v dosavadní snaze dalších obyvatel města, kteří už v minulých týdnech provedli důkladnou očistu vybraných českolipských oblastí. „V neděli od 15:30 pořádá FBC Česká Lípa dobrovolný úklid kolem našich sportovišť. Navazuje tak na činnost atletického klubu, který úklid organizoval uplynulou sobotu na městském stadionu. Cílem je nejen úklid našeho okolí, ale i motivace našich členů ke zlepšení vztahu k vlastnímu okolí a přírodě,“ říká městský radní Štěpán Slaný.

Kromě členů A týmu klub apeluje i na zástupce dalších kategorií. „Výzva platí pro celý klub od superligových hráčů, přes mládež, trenéry a rodiče. Chceme ukázat, že nejsme lídři jen na palubovce, ale i v našem městě. Jako klub chceme jít v podobných věcech příkladem. Pravidelně se angažujeme i v různých charitativních oblastech,“ doplňuje Slaný s přáním, aby se v neděli sešla alespoň padesátka pomocníků.