Přejít k hlavnímu obsahu

Florbaloví čerti strašili v Zákupech

11-12-2018   Sammael

V sobotu 8.12.2018 se konal ve SH ZŠ Zákupy "čertovský" turnaj florbalových akademií. Na florbalové klání se sjelo do Zákup celkem šest týmů - Žraloci Provodín-Jestřebí, Draci Zákupáci, ZŠ Partyzánská CL, Jestřábi Horní Police, akademie ZŠ Kravaře a elévové FBC Česká Lípa.

Týmy byly rozlosovány do dvou základních skupin, poté následovalo play off. Zápasy byly velmi dramatické a děti ze všech týmů hrály s velkým nasazením. U mnoha dětí byl napříč týmy vidět oproti loňskému turnaji velký posun ve výkonnosti. Po dohrání turnaje ovládli tělocvičnu čerti s andělem, kteří vyhlásili výsledky turnaje a mimo to, že si odnesli pár dětí do "pekla", rozdali dětem drobné sladkosti.

Turnaj před 70 diváky a rodiči vyhráli v domácím prostředí Draci ze Zákup, druzí skončili Žraloci Provodín-Jestřebí, třetí Elévové FBC Č.Lípa, čtvrtí Jestřábi H.Police, pátí ZŠ Partyzánka a šestí statečně bojující ZŠ Kravaře. Rád bych i přes šesté místo vyzdvihl děti ze ZŠ Kravaře, pro něž to byla zápasová premiéra vůbec a po 4 měsících fungování se už neohroženě postavili svým soupeřům. Turnaj pořádali a také jako rozhodčí řídili trenéři akademií Lenka Bartošová, Jitka Halabalíková, Marek Dzierža, Michal Toráň, s časomírou pak pomáhaly dámy Michaela Slaná a Iveta Balážová. Poděkování patří především všem dětem za předvedené výkony, všem rodičům za ochotu a trpělivost, trenérům akademií, ZŠ Zákupy za poskytnutou tělocvičnu!

Již se všichni moc těšíme na další společnou akci!

M. Toráň.