Přejít k hlavnímu obsahu

Hrát na zimáku by bylo příjemné zpestření

12-09-2017   Sammael

Českolipský florbal vychoval už celou řadu velkých talentů. Nejenom mezi muži. Nikol Pekárková hraje aktuálně za liberecké Crazy Girls a navíc už obléká i reprezentační dres. Rodačka z České Lípy se kromě bohaté aktivní kariéry už navíc částečně zhostila i role trenérky, která by měla vychovávat další talenty zdejšího ženského florbalu. Jejím přáním je zahrát si také na zimním stadionu. „Ráda bych si zde po dlouhé době zase zahrála,“ říká talentovaná florbalistka.

Jak se v současnosti díváš na český ženský florbal?
Všechny týmy posilují a nástupem mladších hraček se ženský florbal zkvalitňuje. Je škoda, že některá utkání nedávají v televizi, aby se více ženský florbal zviditelnil. Ale pořád je ženský florbal o krok pozadu od severských zemí. Nejen ten ženský.

Je podle tebe možné, aby se v budoucnu vyrovnal s mužským nebo s k němu z hlediska zájmu aspoň přiblížil?
Podle mě by to bylo hezké, protože některé zápasy ženské extraligy jsou kvalitní a skoro se vyrovnají té mužské kategorii. Ale myslím si, že jen tak lehce se přiblížit nepůjde, a je to velká škoda.

Jakou zkušeností je pro tebe nastupování v reprezentačním dresu, byť zatím mezi juniorkami?
Každý mezinárodní zápas nebo sraz s juniorskou reprezentací mi přinese mnoho zkušeností. Ty v dalších zápasech s reprezentací nebo s klubem využiji. Díky těmto akcím nás vidí zahraniční trenéři a může přijít nějaká pozvánka na angažmá.

Údajně budeš od nové sezony i jednou z trénerek dívčích kategorií, je tomu tak?
Bude se to střídat, někdy budu u elévek a mladších žákyní, a někdy zase u starších žákyní a dorostenek. Obnášet to bude hlavně pevné nervy. Věřím ale, že holky budou poslouchat a plnit pokyny, které jim dám. Těším se na tuhle spolupráci.

Jak se dá kloubit studium s florbalem na nejvyšší úrovni?
Pokud máte skvělou podporu od rodičů, tak se to zvládnout dá. Člověk se musí učit na cestách, i když to není lehké a méně se toho naučí, než kdyby se učil doma u stolu.

U mužů v České Lípě působí bývalá vynikající florbalistka Lenka Bartošová coby trenérka. Je pro Tebe její práce v jistém smyslu vzorem?
Vzorem tak úplně ne, ale má můj obdiv a respekt za to co se jí povedlo. Přesto, že jí nikdo nevěřil, dokázala Českou Lípu dostat mezi mužskou elitu.

Muže čeká Severská bitva na zimním stadionu. Chtěla by ses třeba někdy v budoucnu také s Českou Lípou podívat na zimák v rámci soutěžního zápasu?
Určitě se na tento zápas hrozně těším a jsem zvědavá, jak dopadne. Bylo by to super zpestření a ráda bych hrála po dlouhé době doma v České Lípě na zimním stadionu.

Co bys do budoucna přála českolipskému ženskému florbalu?
Ženám přeju postup do nejvyšší české soutěže.