Přejít k hlavnímu obsahu

Junioři na domácí palubovce s plným bodovým ziskem

08-11-2018   Sammael

V sobotu 3.11. se představili na domácí palubovce naši junioři. Čekali je soupeři z čela tabulky. Teplice a Litvínov.

První utkáni proti Teplicím bylo jako noc a den.

DDM Dynamo Teplice vs. FBC Česká Lípa 6:8
První třetina se nesla ve znamení opatrnosti na obou stranách a žádný z týmu se nijak zvlášť nehrnul do bezhlavého útočení.
Skoré otevřel po parádní narážečce s Oliverem Brodským ve čtvrté minutě Petr Pirunčík. Zbytek třetiny se opět nesl ve znamení obranného florbalu. Skulinku v naší obraně potrestali Tepličtí v patnácté minutě těsně před koncem třetiny.

Začátek druhé třetiny se nesl opět v duchu pevných obran a výborně chytajících brankářů na obou stranách. V páté minutě předvedli parádní akci Šebera s Kněžourem a Lípa šla do vedení. O necelých patnáct vteřin se ve svém prvním utkáním v juniorské kategorii prosadil Antonín Stárek a bylo to o dvě branky. Když v desáté minutě zvyšoval Hanzalík na 4:1 pro Lípu, vypadlo to, že utkání se bude již jen dohrávat.
Opak byl pravdou. Na začátku třetí třetiny Českolipští hráči během minuty navýšili své vedení již na 8:2. Bohužel v tento okamžik kluci polevili v koncentraci, přestali bránit a hnali se za góly. Teplice začaly hrozit z nebezpečných protiútoků. První trest přišel v osmé minutě třetí třetiny, kdy teplický Šnejdar snížil na 3:8. V desáté minutě došlo k vyloučení Anderleho a Teplicím byla nabídnuta početní výhoda, kterou Tepličtí nepohrdli a po minutě ji zužitkovali na 4:8. To však nebylo z jejich strany vše. Během následujících minut se jim povedlo vstřelit další dvě branky. Jen díky velkému štěstí a výborně chytajícímu Nechvílemu, se Teplicím nepodařilo v závěrečné power-play vyrovnat.

FBC Česká Lípa vs. SK Bivoj Litvínov 7:5
Do druhého utkání kluci vstoupili s tím, že nechtějí připustit stejný průběh, jaký mělo utkání proti Teplicím. Opak byl však pravdou. Po chybě na středu hřiště se v páté minutě ujali hosté z Litvínova vedení. Od této chvíle kontrolovali hru a v desáté minutě navýšili vedení na 0:2. Domácí se však podařilo do konce třetiny Stárkem snížit na 1:2. Kluky tento gól povzbudil natolik, že do druhé třetiny vlétli jako uragán. Začali se tlačit do zakončení, více střílet a přibyl i důraz v osobních soubojích. V páté minutě vyrovnal po nahrávce Šebery Stárek.
O minutu později poslal domácí do vedení Dudek 3:2 a o dvacet vteřin později navyšoval na 4:2 Petříček.
Obě družstva do konce druhé třetiny přidala na své brankové konto ještě jednu branku a do závěrečné třetiny se tedy vstupovalo za stavu  5:3 pro domácí.

Bivojové však nehodlali klukům pustit body bez boje. V první minutě snížil na 5:4 litvínovský Dufek, ale chvilku klidu na hokejky domácích záhy vnesl Dudek 6:4. Bohužel tato chvíle trvala pouze dvě minuty, kdy po chybě v rozehrávce snížil na 6:5 litvínovský Procházka.
V závěru třetiny se začalo na hřišti jiskřit. Litvínov v honbě za vyrovnáním nabídl domácím dvě přesilovky, které zůstaly bohužel nevyužity.
Čtyři minuty před koncem utkání byl vyloučen domácí Kněžour za držení a schylovalo se k dramatu. Litvínov také svou početní výhodu nevyužil a byl za to potrestán domácím Hanzalíkem, který po samostatném průniku od vlastní brány uzavřel patnáct vteřin před koncem gólový účet.
Junioři zvítězili nad Bivoji 7:5.