Přejít k hlavnímu obsahu

Kluci, holky a burgery z Bolky

31-01-2019   Sammael

Za zahrádeckou říší pohádek, máchovým mořem a bezdězskými lesy se rozkládá rovinatá zem, kde auta chrlí každým dnem, ale my jsme sem přijeli chrlit góly! 

Ano, dva modrobílé týmy naší přípravky, doplněné o tři růžové princezny (však jen vizáží, jinak pěkné dračice z týmu našich elévek) zde sehrály přípravný turnaj, na kterém nás již netrpělivě očekávala domácí Mladá Boleslav a rovněž hostující tým z Benátek (kdyby se vás děti znova ptaly, tak jenom z těch nad Jizerou:-)). Jelikož přípravných akcí není před sezónou nikdy dost, pojali jsme tento boj jako poslední prověření sil. Čeká nás totiž LIGA přípravek, respektive její jarní část a to už je jak všichni víme něco!

Přípravu jsme letos vzali opravdu vážně a i v tomto případě vše začalo již na startu, tedy u Lidlu :-)! Cestou přes výše zmíněné krajiny zaváté dnes sněhem, který již letos nikdo nečekal, jsme začali tradičně spřádat plány. Jak na ně? P: "Kolik nás vlastně je? "V: Nevím, zeptej se bosse!". P: "A kolik bude týmů?" O: "Dva, to dáme!" V: "A brankaři?" O: "Asi dva ne?" V: "Já jsem zabalil jen jednoho !" P: "Tak uplácejte sněhuláka!". Sborový pohled do bakovských bílých polí :-).

 

Samozřejmě, že vše se vyřešilo, protože v druhém stroji kouče "M", cestujícím rovněž za zápasem neseděl nikdo jiný, než zkušená Theri Peki, takže o brankářskou dvojici bylo postaráno, jelikož i náš nový brankářský talent a objev Honzík (určitě nezaměňovat s tím hokejovým, nyní už jen z Jihlavy:-)!) svou novou vestu důkladně provětral ve smršti střel. Ale, nebylo to jen o brankářích. Předvedli jsme v Bolce výkon hodný nejvyšší pochvaly. Borci plnili taktické i herní úkoly na jedničku, střídání vycházela, góly padaly, dozadu jsme hráli disciplinovaně. Musíme se zlepšit v napadání soupeře, ve hře v rozích a ne jen hrozit…..ježíš to už jsem ale někde slyšel :-):-)! Suma sumárum, na jaře se mají na Liberecku na co těšit!

 

Co však trochu pokazilo sportovní odpoledne a rozvířilo listy bulvárů, byl týmový skandál! Jójó, čtete správně-skandál! Každý tým si tím musí projít, aby se měl za co omlouvat:-). V našem případě to bylo sborové porušení životosprávy a i skrze výhrůžky a prosby bosse, že ten nástup s Áčkem nestihneme a že to není zdravé, že to není dobré a že to není... :-) (i když k jeho nervům velkou úctu, vydržíš toho hodně Urbi! Psst, chipsy nám dneska nedokáže :-)), se tým sebral a odešel tajně slavit vítězství do nedalekého fast foodu, kde jsme snědli co prskalo :-). Dopadlo to však dobře a jako správní profíci jsme stáli na nástupu po boku A-týmu, abychom je i dnes hrdě podpořili a oni s tím naložili. 

 

O první přestávce došlo i na udělování cen a stříbrné medaile, které náš tým na turnaji vybojoval. Přičemž naši borci je hrdě nesundali po celý zbytek utkání, během mohutného povzbuzování českolipských a dokonce ani v mini zápase o přestávce číslo dvě :-)!

Vrátili jsme se pozdě, někteří cestou spali, někteří si užívali příjemnou únavu ze sportovního výkonu, na některých však nebyla únava znát a zajímavé na celé věci bylo, že do této skupiny patřila spíš většina hráčů :-). Ale, již jsme si v realizačním týmu zvykli, že u nás je to trochu obráceně:-)! Boleslavským tímto díky za pozvání i medaile. A na závěr? Jsme připraveni, těšte se na jaro!!!