Přejít k hlavnímu obsahu

Martin Pražan: Věřím v play off a skvělé diváky!

11-09-2011   Sammael

První posilu, kterou přestavujeme je obránce Martin Pražan, populárního „Pražiho“ přivedl do České Lípy trenér Štěpán Slaný, který s jeho otcem hrál extraligu v Ústí nad Labem. Martin, který letos oslaví sedmnácté narozeniny, v neděli absolvuje první reprezentační sraz za juniory a bude patřit k základním stavebním kamenům českolipské defenzivy.

V letošním roce ses stal jednou z posil pro nadcházející juniorskou extraligovou sezónu. Co tě přimělo k přestupu do České Lípy?

Tak rozhodně největším lákadlem byla juniorská extraliga a snaha dostat se do české reprezentace, což bez toho, abych hrál nejvyšší soutěž, prostě nejde. Dostal jsem sice i více nabídek, ale díky tomu, že do České Lípy je to pouhých 55 minut vlakem a také je zde skvělá parta lidí, kterou znám už z předchozí sezóny, jsem se rozhodl jít právě do České Lípy.

Za FBC jsi již odehrál několik přátelských zápasů. Mohl bys zhodnotit dosavadní přípravu?

Toto je těžké hodnotit. Myslím si, že příprava byla dobrá, ale vše se ukáže, až po prvních ligových zápasech.

V České Lípě ses zabydlel poměrně rychle. Jak na tebe působí tým?

Tým je skvělý, nemohu si stěžovat. Zatím jsem se nesetkal s žádným problémem. Vždy si vše vyříkáme s naprostým klidem.

Juniorská extraliga bude v České Lípě díky nové hale velmi medializovaná a čekají se velké návštěvy. Nebude to pro mladé hráče trochu nezvyklá situace?

Na toto se těším ze všeho nejvíc. Rád hraju před obecenstvem, zvlášť když fandí, to se mi pak hraje o 100% líp. Nejlépe, když dám gól, nahrávku, nebo nějakou parádní kličku. :-) Chci tedy říct, že si zvykám rychle a těším se na první domácí zápas.

Za necelý měsíc tvůj tým čeká ostrá zkouška s loňským finalistou Bohemians. Co čekáš od prvního zápasu a celé sezóny?

Musím podotknout, že to bude opravdu ostrá zkouška, protože Bohemians bude mít letos opravdu silný tým. Popravdě jsem s Bohemians nikdy nevyhrál, tak doufám, že to bude úspěšná premiéra.

Ihned po přestupu do FBC ses ocitl v hledáčku reprezentačního trenéra Kysela. Co od první akce očekáváš?

Očekávám skvělé tréninky od trenérů a mojí životní formu. Rád bych se dostal do užšího výběru a jel na Eurofloorball Tour do Brna. Moc se na tuto akci těším.