Přejít k hlavnímu obsahu

S mikrošpunty za florbalem

12-02-2019   Sammael

Zdravíme všechny sporťáky ze severu Čech. Stalo se již tradicí, že i v České Lípě se čas od času děje něco, co stojí za to a potom všichni jdeme na to!! Nooo, není toho zas moc :-), ale rozhodně si můžete být jisti, že pokud navštívíte turnaj českolipské přípravky, odejdete pozitivně naladěni a plni dětské energie. Budete se prostě těšit na další a ptát se, kdy už to jen bude, protože v tomto městě je po florbale hlad a to nejen coby pocit tělesný, který známe všichni i bez něj, ale hlavně ten morální, který znají už i naši modrobílí nejmenší.

A právě z tohoto důvodu jsme se i tuto sobotu mohli těšit na podívanou, lidé prostě nevídanou! Pojďme se tedy níže mrknout, jak se to protentokrát v našem českolipském "mlejnku" (píše m, nebo M? ale co chyba sem, chyba tam :-)) všechno semlelo. Dnes to bylo nezvykle na třech hřištích a ve dvou pořádně hlučných arénách plných poletujících ratolestí, ať již na hřišti, nebo klidně i v hledišti :-). Jako vždy to tedy i dnes mělo velmi slušný spád a výkony zúčastněných sportovců neovlivnil ani mráz cestou na utkání, naštěstí ani Legopříběh 2, který dávají až odpoledne a v neposlední řadě ani všudypřítomná chřipková hrozba, jež značně oslabila naše počty, které jsme museli doplnit dvěma (velmi povedenými) posilami z naší hornopolické akademie, za jejíž výpomoc a zapůjčení bojovníků velmi děkujeme Michalovi Toráňovi. Stejně velký dík také patří i novým posílám z babypřípravky Matějovi a Jendovi, kteří si odbyli velmi kvalitní premiéru mezi staršími kamarády.

Ale, neztrácejme čas dlouhými úvody, z bojiště Blue v Městské sportovní hale se již netrpělivě hlásí zpravodaj č.1 Metr Břichnar z prvními zápasy startující jarní sezóny.

„Tým Blue se sešel po dlouhé zápasové pauze a hned v prvním zápase, proti černým Liberečákům to bylo znát. I přes velice bojovný výkon a týmové nasazení jsme zaslouženě prohráli 2:8. Před druhým zápasem, proti semilským Tygříkům si děti daly párek v rohlíku, nějaké sladkosti z domova a výkon se na hřišti zlepšil. Bojovnost, nasazení a předvedená hra neodpovídala konečnému výsledku, kterým byla výhra Tygříků 6:2. Cely tým jsme po zásluze pochválili a čekali jsme na poslední zápas, proti Kobrám Koberovým.Ten se odehrál ve velice vypjatém duchu, jako kdyby hráli starý mazáci... Bohužel jsme opět prohráli a to 2:8. Proto hned po neděli začneme pilovat určité herní situace, ať jsme ještě lépe připraveni na další zápasový kolotoč, který nás čeká již 23.2 v Semilech. Tímto děkujeme našemu týmu za suprový výkon. Dnešní sestava: Therka, Nelča, Domča, Tobik, Alex a z baby přípravky Matěj a Jenda, které tímto vítáme v jejich novém týmu.“

Tolik tedy z hřiště Blůček a nyní se spojíme o pár metrů dál se zpravodajem č.2, kterým je Spadol zHolák a zápasovými novinkami z řad White.

„Dobrý den vážení sportovní přátelé, přicházíte právě včas, protože se tu opravdu dnes dějí věci. Náš tým White zde nastoupil k prvnímu utkání proti FBC Liberec Grey a jak již bývá tradicí nás tento soupeř zaskočil svým výborným úvodem, který naši borci v průběhu zápasu opláceli smrští střel, v tomto případě však nepřesných,a to rozhodlo o konečné prohře místy lepšího mužstva. Ve druhém zápase si chlapci zlepšili náladu vysokým vítězstvím nad týmem Lvíčat ze Semil, kterým se nepodařilo na rozdíl od naší kanonády vstřelit našim borcům gól a proto jsme si připsali tento den první snadné vítězství. O to větší radost přinesl zápas poslední, který byl napínavý do samotného konce, protože Pantheři nám nikdy nic neodpouští a naším borcům se tady rovněž podařilo zatahat za vítězný konec, který byl odměnou za disciplinovaný výkon a přesnou střelbu. Na závěr slyšte ještě sestavu domácích a poděkování za odvedený výkon Lukymu, Páťovi, oběma Máťům, Danovi, Damíkovi, Sebíkovi a Ondrovi. Sportu zdar, ať žijí Simpsonovi, Gróša, Danny Black a jejich dnešních tisíc "….a proč a proč ?....", no a honem, honem předávám slovo dál :-)!“

I zde to byl opravu boj, ale pojďme se rychle podívat do sousední arény Lokomotiva, kde své turnajové klání svádí náš třetí českolipský tým hrající jak již zdomácnělo pod názvem Šluknovsko a níže tedy se svou tužkou zpravodaj č.3. Urbi Boss(ák).

„No a já dodám jen, že ten, kdo dnes nepřišel shlédnout toto Shakespearovské drama ve florbalovém kabátě, může jen a jen litovat. Například i proto, že poprvé v této sezóně se nám podařilo porazit favorizovaný FBC Liberec White a to především díky výkonu hornopolických posil. Je vidět, že to Mára Dzierža v Akademiích dělá dobře. Bylo to utkání bohaté na různorodé florbalové delikatesy - počínaje hbitými brankáři, nesmlouvavými obránci a kreativními útočníky konče. Klobouk a paruka dolů za předvedenou hru obou přípravek. Druhé klání proti Panterům už nenabídlo tolik sportovní krásy, ale další cenné vítězství proti bojovnému soupeři se určitě počítá - stejně tak pohledné góly našich nejmladších svěřenců. Poslední duel s nepříliš častým soupeřem z Lomnice nad Popelkou připomínal Jiráskovy české báje a pověsti - konkrétně tu pasáž o Dívčí válce. Mužstvo (lépe řečeno ženstvo) z kraje Českého ráje působilo kompaktním a sehraným dojmem. Dokonale ho mimo jiné řídily hlasivky obou trenérek. Na našem týmu byla znát únava z předchozích bitev a taktéž zoufalství z nemožnosti překonat neporazitelného brankáře (brankářku) hostí. A tak se zcela po právu bude muset přepisovat jedna pasáž v učebnicích - protože tuhle bitvu vyhrály jednoznačně Lomnické Amazonky. Velký dík za předvedenou hru a nasazení si určitě zaslouží - Vojta Bendík, Miki Jánský, Ondra Čapek, Jenda Merenus, Vojta Dvořák, Luky Minařík a Oní Urban.“

Vážení sportovní příznivci, to už je dnes opravdu všechno, těšíme se na další turnaj v dalekých Semilech a věříme, že i odtud přineseme stejně dobré zprávy jako dnes z naší České Lípy. Sportu zdar a na shledanou zase někdy u pořadu S mikrošpunty za florbalem.