Přejít k hlavnímu obsahu

Mladší žáci na domácím turnaji úspěšní!

15-10-2018   Sammael

Mladší žáci FBC Česká Lípa se letos představují v systému výkonnostních regionálních košů se dvěma týmy. Tým Blue zahájil podzim v prvním koši, tým White pak v koši šestém. Obě družstva již mají za sebou dva ligové turnaje a vedla si v nich velmi dobře.

Blue v těžké konkurenci s elitními soupeři z Ústí nad Labem, Děčína a Liberce potvrdili opakovaně příslušnost mezi nejlepšími ve své věkové kategorii, což je pro hráče skvělou příležitostí rozvíjet se v duelech s top protivníky. Po třetím místě na prvním turnaji a včerejším druhém místě na domácí palubovce drží pozici v elitním koši. Individuálními schopnostmi zatím Českolipští na obou turnajích výrazněji nestačili pouze na Ústí nad Labem. Uvidíme, kam až se naši florbalisti v průběhu sezóny dokáží posunout, aby i tomuto soupeři dokázali konkurovat.

Tým White po druhém místě na prvním turnaji, tentokrát vedený Gabrielem Žehou, i s pouhými osmi hráči v poli vyválčil postup do pátého koše, ve kterém se letos představí vůbec poprvé. Je to výborná zpráva pro naše mladé naděje, které tak získávají šanci poměřit se s novými soupeři a zkusit proklouznout znovu o úroveň výš.

Komentář trenéra Blue, Štěpána Motejzíka: „Před dvěma týdny v Ústí nad Labem jsme se na zahajovacím turnaji sezóny teprve hledali na větším hřišti pro 5+1 a hráči si začali osvojovat své role. Viděl jsem v tomhle směru na domácí palubovce již pokrok. Pro úspěch s nejlepšími budeme potřebovat dále přidat v kondiční složce i individuální technice. Obojí by mělo pomoct naší souhře a postupně posouvat hráče výš."

Sestava a výsledky - Blue: Cobl, Fanderlik, Halabalík, Hartman, Jelínek, Martinec, Motejzík, Ornst, Pavlovič, Steinz, Tejnor.

FBC Česká Lípa - Panthers Liberec 7:7, Ústí 1:7, Děčín 5:4

Komentář trenéra White, Gabriela Žehy: „Technicky jsme už podruhé své soupeře převyšovali a po zásluze tentokrát postoupili o úroveň výš, i přes úbytek sil oslabeného týmu v závěrečném utkání skupiny. Příště se tak můžeme těšit na nové, silnější protivníky."

Sestava a výsledky - White: Beránek, Doležil, Kalvach, Mádlík, Semelka, Svatoň, Šindelář, Vacek, Žehová.

FBC Česká Lípa - Štětí 1:0, Kadaň 7:1, Jirkov 3:6