Přejít k hlavnímu obsahu

Mladší žákyně zvládly svůj turnaj v Podbořanech na výbornou

11-10-2018   Sammael

První říjnovou neděli vyrazily mladší žákyňky na výlet do Podbořan. Letos poprvé Česká Lípa v této kategorii přihlásila dva týmy.
Tahounem týmu FBC Česká Lípa White byla Štěpánka Haklová, která, ač věkem ještě mladší žákyňka, běžně nastupuje a dominuje i v soutěži starších. Ta se postarala o většinu branek "bílých" a ve vzájemném zápase českolipských týmů se přesunula do branky, kde vychytala  těsnou výhru 6:5. Suverénně působila zkušená dvojice N. Seifrtová, B. Fleklová a skvělým výkonem podpořila tým i elévka S. Bartošová. Jediné body ztratila děvčata po remíze 2:2 s Kadaní a stala se tak vítězi celého turnaje. 

FBC Česká Lípa - White 
Sestava:
N. Seifrtová, Š. Haklová, B. Fleklová, A. Šrámková, J. Macurová, S. Bartošová.

Ačkoli výsledkově si vedl druhý českolipský tým o něco hůře, početný fanklub rodičů musel být s předvedenou hrou také spokojen. V průměru o něco mladší a především drobnější tým "modrých" se prezentoval rychlým útočným florbalem, kterému občas chybělo jen více štěstí při zakončení. Skvěle se na svém prvním turnaji uvedlo provodínské duo M. Mazurová - A. Šujanová, střelecky znovu zářila Rumburská elévka Lucka Švajcrová. V brance se prostřídala zkušená A. Červinková s N. Spurnou.

FBC Česká Lípa - Blue 
Sestava:
A. Červinková, M. Mazurová, A. Šujanová, D. Bořková, N. Spurná, L. Švajcrová, D. Gembecová.

Největším pozitivem byla pohodová atmosféra ve které se turnaj odehrál. Oba týmy se navzájem povzbuzovaly a na konci si společně pochutnaly na vypečených koláčcích od pořadatelů - Mocných Tuleňů z Podbořan. Jedinou skvrnkou na povedené neděli tak byl podvrtnutý kotník Macurové, který by však měl být do dalšího - doufejme stejně úspěšného turnaje - v pořádku. Moc děkujeme všem rodičům (a prarodičům), kteří neváhali v neděli vyrazit do dalekých Podbořan holky povzbudit!