Přejít k hlavnímu obsahu

Muži hrají ve čtvrtek doma s Chodovem

09-01-2019   Sammael

Těžké dva zápasy čekají na florbalisty České Lípy v dalších kolech Tipsport Superligy. Severočeši nejprve v domácím prostředí poměří síly s mistrem z roku 2017, celkem Florbal Chodov, následně v neděli sehrají na Podvinném Mlýně duel s pražskou Spartou. Čtvrteční duel začíná ve sportovní hale od 19:00.

Zatímco loni bojoval Chodov až do konce o vítězství v základní části, v letošní sezoně zatím okupuje čtvrté místo. V posledních utkáních ovšem mají úžasnou formu, což dokumentuje i pět superligových výher v řadě.

Loni se Česká Lípa střetla s Chodovem v Superlize dvakrát a pokaždé opouštěla hrací plochu s velkým debaklem. Situace se přece jenom zlepšila letos na konci září, kdy svěřenci trenérky Lenky Bartošové odjížděli z Jižního města s porážkou 2:6.

Tým vedený koučem Davidem Podhráským spoléhá především na produktivitu Toma Ondruška. Ten letos nasbíral celkem 51 kanadských bodů a se 33 vstřelenými brankami je vůbec nejlepším kanonýrem celé soutěže. Vysoko v bodování je ovšem také Marek Vávra. Prostor mezi třemi tyčemi pak dostává převážně Jan Barák.

V posledním kole si hráči Chodova poradili v domácí soutěži s Libercem po napínavém průběhu 5:3. Předtím Pražané vysoko porazili Ostravu a zvítězili za tři body v Otrokovicích. V tabulce jsou čtvrtí se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Mladou Boleslav.

Českolipští o minulé sobotě sehráli nervydrásající duel na Vinohradech, nicméně opět se špatným koncem. Podobně jako v duelu s Ostravou přišli o tříbodový zisk v samotném závěru utkání a navíc tentokrát nezvládli prodloužení, v němž inkasovali z hole Jana Svobody. V tabulce tak sice zůstávají dvanáctí, ale nutně potřebují začít bodovat, pokud chtějí bojovat o přímou záchranu, nebo alespoň výhodnější pozici pro play-down.

„Máme před sebou po nepovedeném zápase s Vinohrady výzvu s Chodovem. Proti nám nastoupí tým ze čtvrtého místa tabulky. Chodov nás bude chtít rozebrat svými rychlými kombinacemi přes střed. Jelikož jsou pouze bod od třetího místa, tak nás opravdu čeká neskutečný boj. Vzhledem k tomu, že jsme si vše zdramatizovali nesmyslnými prohrami, musíme se pokusit o zázrak. Přijďte nás i naše mladé mlže (mladší žáky), kteří hrají o přestávkách s Litoměřicemi podpořit., říká trenérka Lenka Bartošová.

První zápas kalendářního roku 2019 začíná ve čtvrtek 10. ledna od 19:00 v českolipské Sportovní hale. Vstupné je tradičně zdarma. Na zápas jste srdečně zváni, českolipští borci budou vaši pomoc v těžkých chvílích určitě potřebovat.