Přejít k hlavnímu obsahu

Muži na Vítkovice nestačili, podlehli 2:8

08-01-2018   Sammael

K prvnímu soutěžnímu utkání vyjeli florbalisté České Lípy na palubovku silných Vítkovic. Ty doposud v sezoně prohrály jednou a překvapení nedopustili ani s nováčkem soutěže. Nutn ovšak podotknout, že hosté odcestovali k zápasu pouze se čtrnácti hráči. Česká Lípa tak zůstala na jedenácté příčce tabulky.

Začátek utkání se však hostům vyvedl. Osvědčenou spolupráci s Dzieržou využil Ekl a otevřel skóre zápasu. Z vedení se výběr Lenky Bartošové radoval necelých deset minut. V jedenácté minutě se pěkně uvolnil Firda a srovnal stav. Za čtyři minuty si pak kombinaci do prázdné branky vychutnali Jastřembský se zakončujícím Sladkým a hostitelé otočili skóre. Velmi důležitý gól pak přidali třiadvacet vteřin před koncem první třetiny. Tokoš nabil Sladkému a bylo to už o dva góly.

Ve druhé třetině Česká Lípa dobře bránila a inkasovala pouze jeden gól. Míček tentokrát putoval od Tokoše k Jastřembskému, který ještě dokázal uvolnit dobře postaveného Sladkého, jenž měl snadnou práci. Brankář Ponomarev, který se v zápase zaskvěl 37 úspěšnými zákroky, zbylé šance této části hry zlikvidoval, některé střely domácích pak skončily vedle.

Ve třetí části hry si však přece jenom Vítkovice zastřílely. Na Vilímovu střelu sice velmi rychle odpověděl Dzierža, ale žádné další přiblížení České Lípy ve skóre se nekonalo. Definitivní rozhodnutí pak přinesla 52. minuta, kdy se trefil Delong a zvýšil na 6:2. Zbytek zápasu už domácí celek dohrával v euforii. Rýpar s Tokošem ještě dokonali vysoké vítězství Vítkovic a favorit zvítězil poměrem 8:2.

Další utkání bude pro Českou Lípu rovněž z kategorie velmi těžkých. Na domácí půdě totiž v sobotu 13. ledna od 19:00 přivítají Severočeši finalistu loňského ročníku Superligy z Mladé Boleslavi.

1. SC Tempish Vítkovice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:2 (3:1, 1:0, 4:1)
Branky:
11. Firda, 15., 20. a 26. Sladký, 42. Vilím, 52. Delong, 54. Rýpar, 59. Tokoš – 4. Ekl, 44. Dzierža.
Rozhodčí: K. Sojka a T. Sojka. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Střely na branku: 45:13.