Přejít k hlavnímu obsahu

Muži odstartovali přípravu na turnaji v Pardubicích

17-06-2019   Sammael

Krátce po zahájení letní přípravy se muži superligové České Lípy vydali o uplynulém víkendu do Pardubic, kde poměřili své sily s dalšími účastníky této soutěže. Jejich soupeřem byl domácí tým a výběr Otrokovic.

První zápas odehráli v pátek podvečer s Sokol Pardubice. I přes úporné vedro na hale měl zápas docela slušné tempo. V první třetině padla spousta gólů a skóre se zastavilo až na stavu 5:4 pro domácí. V zápase však bylo vidět, že se týmy soustředí spíše na útočnou než na obranou hru. K vidění proto bylo hodně rychlých protiútoků, ale také celá řada krásných kombinací na soupeřově polovině, především pak v podání České Lípy.

Na konci třetí třetiny tak platilo divoké skóre 8:8 a rozhodnout se tak muselo až v prodloužení. V tom ovšem Severočeši inkasovali a Pardubice si tak připsaly do tabulky dva body. Česká Lípa odehrála na úvod letní přípravy dobrý zápas. Ten zároveň ukázal, na co je potřeba se v dalším průběhu přípravy ještě zaměřit.

Pardubice - Česká Lípa 9:8 po prodloužení
Branky České Lípy: Dzierža a Krajcigr 2x, Tichý, Jirsa, Spilka, Vlček.

Sestava: V. Nechvíle, L. Chyna, M. Džierža, J. Ekl, D, Knežour, T. Kadlec, J. Merlíček, J. Jirsa, P. Novotný. R. Krajciger, Milan Tichý, D. Štěrba. J. Vlček, J. Knespl, J. Karel, J. Spilka, L. Mlejnek, Junioři: J. Dudek, J. Hanzalík, T. Ort.

V sobotu po poledni přišel na řadu duel s Otrokovicemi. Do tohoto zápasu už nenastoupily opory jako Jaromír Ekl, Radek Krajcigr nebo Petr Novotný. Oba týmy se opět musely vypořádat s velkým vedre, které bylo ještě silnější než v pátek. To vše se posléze podepsalo na kvalitě hry. Nekázeň našeho týmu bohužel vedla k vysoké porážce 1:6.

Trenérka Lenka Bartošová k tomu řekla: „Bylo by super, kdyby si hráči uvědomili, že touto cestou to opravdu nejde.“

Do hry zasáhli junioři, kteří si za svůj přístup k letní přípravě nominaci zasloužili. Do sestavy se po dlouhém a nepříjemném zranění vrátil Jakub Knespl. Všichni čtyři jmenovaní si zaslouží pochvalu za své nasazení a za předvedenou hru.

Otrokovice - Česká Lípa 6:1
Branka České Lípy: Knespl.

Trenérka Bartošová o další části přípravy: „Už ve čtvrtek 27. června nás čeká přípravný zápas s Chomutovem a pak ještě začátkem srpna čekáme na potvrzení přáteláků s Vinohrady a Ústím nad Labem. V srpnu navíc začne pohár ČFBU. Do kádru se nám vrátili marodi J. Hřebrina, R. Matějíček, J. Knespl. V Pardubicích jsme také do sestavy zkusili zapracovat některé juniory."