Přejít k hlavnímu obsahu

Muži vyzvou ve čtvrtek od 19:30 Chomutov

26-06-2019   Sammael

Florbalisté České Lípy odehrají o posledním červnovém čtvrtku premiérové domácí přípravné utkání před nadcházející sezonou Tipsport Superligy. Soupeřem jim od 19:30 bude ambiciózní prvoligový Chomutov, který po příchodu několika posil bude chtít ve druhé nejvyšší soutěži usilovat o přední příčky. Zápas se hraje ve sportovní hale v České Lípě a vstupné je samozřejmě zdarma.

Chomutovští sice v loňském prvoligovém play-off ztroskotali už ve čtvrtfinále, kde v regionálním derby nestačili na Ústí nad Labem, před novou sezonou se však netají většími ambicemi. Tomu odpovídá i rozpoložení přípravy, v níž postupně vyzvou hned pět superligových týmů.

Čtvrteční soupeř České Lípy navíc hned na první pokus nezaváhal, když porazil Liberec na jeho hřišti 6:4. Kromě Liberce a České Lípy vyzve v rámci přípravy třeba také Chodov, Královské Vinohrady nebo Black Angels a zúčastní se Czech Open. Českou Lípu pak přivítá i na domácí půdě 3. srpna. Z důvodu rekonstrukce palubovky totiž odehraje všechny červnové a červencové duely mimo vlastní stadion.

V týmu figuruje třeba Tadeáš Melíšek, který se zkraje loňské sezony ocitl v sestavě České Lípy, před novým ročníkem ho posílili také obránce Jiří Pecháček nebo univerzál z Přerova Daniel Grener. S Chomutovem se v soutěžním zápase zatím Česká Lípa poměřila jen jednou, když v listopadu 2017 přehrála v Českém poháru tohoto soupeře vysoko 7:0.

Také tým pod vedením trenérky Lenky Bartošové již absolvuje přípravu v plném proudu. V Pardubicích se také zúčastnil Sokol Cupu, v němž ale po prodloužení nestačil domácím Východočechů a v oslabené sestavě podlehl i Otrokovicím.

Trenérka Bartošová klade v přípravě důraz především na útočnou hru a zvládání soubojů jeden na jednoho. „Ze sestavy nám bohužel opět kvůli výronu vypadl Radek Matějíček, ale po delší pauze se vrací Jan Hřebřina. Chybět budou také Merlíček, Kněžour nebo Slaný. Mezi zraněnými jsou i Jansa a Pastor a Milan Tichý je na dovolené,“ vypočítává Bartošová, která chce dát šanci také členům širšího kádru i juniorům.

Milan Tichý byl však v průběhu úterního dne pozván také na červencové reprezentační soustředění, které se uskuteční v Hostivici. Českolipští mají v rámci přípravy v plánu také přátelské duely s Ústím nad Labem a Vinohradami a chtějí si už v srpnu zahrát také Český pohár.