Přejít k hlavnímu obsahu

Na závěr roku zkusí Česká Lípa překvapit Vítkovice

21-12-2018   Sammael

Posledním zápasem v kalendářním roce 2018 bude pro florbalisty České Lípy souboj ve Vítkovicích. V hale Dubina vyzvou finalistu loňského ročníku, který aktuálně okupuje třetí místo tabulky. „Do Vítkovic však jedeme s cílem uhrát nějaký bod navíc,“ slibuje trenérka Lenka Bartošová.

Právě s Vítkovicemi se Česká Lípa utkala ve svém prvním zápase této sezony a soupeři podlehla naprosto jednoznačně 2:7. Mužstvo z Ostravy zatím v žádném vzájemném duelu nedalo severočeskému soupeři šanci a pravidelně vítězí vyšším rozdílem. „Již s Boleslaví jsme na konci sahali po bodu a remíze, na druhou stranu utkání s Tatranem bylo zase v režii pražského týmu. Ono to je v zápase často o maličkostech. Když favorit odskočí o dvě tři branky, je většinou po zápase. My jsme trochu posílili a čekáme až si to celé v sestavě sedne. Pak bychom rádi hráli se všemi vyrovnaně a ideálně v každém utkání brali body,“ uvedl před utkáním obránce Štěpán Slaný.  

Na domácí půdě zatím dokázal pravidelný aspirant na titul v Tipsport Superlize šestkrát zvítězit a dvakrát prohrát. Bodový komplet si odsud odvezla Mladá Boleslav a také pražská Sparta. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Adam Delong, jenž se ve výborném světle ukázal během posledního světového šampionátu v Praze. Nejlepším střelcem je pak s osmnácti zásahy Lukáš Hájek. 

Svou sílu ukázaly Vítkovice v posledním kole. Do Mladé Boleslavi přicestovaly jen s dvanácti hráči a na půdě úřadujícího mistra dokázaly po šedesáti minutách uhrát překvapivou remízu 3:3. V týdnu ovšem nezvládly pohárový duel v rámci městského derby proti FBC Ostrava, kdy prohrály 2:3. „Doufejme, že facka a pozdější kartáč po pohárovém derby bude mít nějaký účinek. V týdnu jsme ale poprvé v sezoně předvedli pouze profesorskou hru, což by se nám už opakovat nemělo,“ řekl před nadcházejícím ligovým zápasem vítkovický kouč Pavel Brus. 

Smutnit o uplynulém víkendu ovšem nemusela ani Česká Lípa. Po vysoké porážce na palubovce Střešovic se totiž vytáhla proti Ostravě, kterou dokázala přetlačit 6:5 po prodloužení. „Očekávám dlouhé cestování s vidinou těžkého zápasu, kde je hlavním favoritem domácí tým. Tahle utkání jsou vždycky složité, jedeme přes celou republiku zkusit překvapit tým, od kterého se žádné zaváhání neočekává. Já ale doufám, že tam nepropadneme a cesta vlakem zpět bude patřit k těm zábavnějším. Bude to taková besídka na kolejích,“ má jasno nejstarší hráč týmu Slaný.  

Utkání začíná v hale Dubina od 16:30 a video z něj bude tradičně k dispozici na serveru tvcom.cz. Rozhodovat ho budou Kamil Sojka a Tomáš Sojka. 

První superligové vzájemné utkání:
FBC 4CLEAN Česká Lípa - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)

Branky: 4. Petr Novotný, 57. Daniel Štěrba - 10. Tomáš Sladký, 12. Roman Oborák, 29. Ondřej Firda, 35. Jan Jastřembský, 37. Josef Rýpar, 48. Marek Bräuer, 50. Jan Jastřembský.