Přejít k hlavnímu obsahu

Nová posila Dzierža: Chci pomoci rozvoji zdejšího florbalu

07-09-2017   Sammael

Je jednou z dvou nových tváří v týmu České Lípy pro letošní sezonu. Marek Dzierža, který před příchodem na sever Čech působil v Opavě, však nebude plnit jen hráčskou úlohu. Bude se také věnovat rozvoji českolipské mládeže. „Štěpán Slaný přišel s nabídkou, která se neodmítá,“ uvedl.

Marku, jak se rodil Tvůj příchod do České Lípy a kdo Tě oslovil?
Nejdříve bych chtěl pozdravit fanoušky českolipského florbalu. Příchod do Lípy byl z určitého pohledu trošku složitější. Už mi není dvacet a v mém věku už preci jen člověk hledí více do budoucna. Mám už v Opavě vybudované nějaké zázemí a jsou i věci, za které nesu zodpovědnost a nemůžu se k nim úplně otočit zády. Oslovil mě po letošních Salming Games Štěpán Slaný a po pravdě se s nabídkou lépe trefit nemohl. V býválém zaměstnání to nevypadalo moc růžově a řešil jsem co bude dál. Štěpán přišel s nabídkou, která se neodmítá a člověk jí dostane asi jen jednou za život. Probral jsem to s rodinou a začal pomalu balit tašky (úsměv).

Jak probíhalo seznamování se s týmem?

 Zvykl sis herně během přípravy?
Seznamování bylo takové trošku krkolomné. V době, kdy v Lípě začala příprava, jsem byl ještě stále vázaný pracovní smlouvou v Ostravě a nemohl jsem se k týmu připojit již od prvních dnů přípravy. Trénoval jsem v Opavě a s klukama jsem se viděl poprvé pořádně až v Praze při přátelském utkání s Bohemkou. Myslím, že na nový herní systém si zvykají všichni hráči, po pár přípravných zápasech a zkoušení trenérkou na různých postech jsem se dostal na pozici, kterou jsem hrál několik let v Opavě a pomalu si to všechno začalo sedat, jak má.

Jak se ti v České Lípě zamlouvá styl trenérky Bartošové?
Styl trenérky Bartošové se mi hodně zamlouvá, je to zase něco nového.

Po prvním gólu v Superlize sis vzal míček, je to pro Tebe rituál?
To ani ne (smích). Ten míček jsem hodil do publika. Do Ostravy dorazila rodina, hromada přátel a opavských fanoušků. Je i jejich velká zásluha, že teď mohu hrát Superligu, tak to byl takový dáreček a poděkování.

Jak hodnotíš první dva duely v soutěži?
Oba zápasy byly pro nás hodně přínosné. V Ostravě šlo o poznání, že se dá hrát s každým, jen je nutné se soustředit celý zápas. Otrokovice byla zase lekce ze zkušeností.

Co jsi říkal na diváckou kulisu během prvního domácího duelu soutěže? 

Jaký to je vlastně skok mezi Opavou a Českou Lípou?


Fanoušci byli výborní, celkově vytvořili neskutečnou atmosféru, za což jim patří velké poděkování. Co se týče atmosféry a fandění, tak to nijak velký skok nebyl. V Opavě chodi sice menší počet diváku, ale dokáží na hale udělat fanděním takový racho, jakoby v publiku sedělo pomalu i 600 diváků

Kromě hraní v České Lípě působíš i jako trenér mládeže. Naplňuje Tě to?
Mládež je tady jedna z náplní mé práce a popravdě řečeno, je to jeden z dalších takových splněných snů. Vždy jsem chtěl trénovat děti, bohužel v Opavě jsem díky svému zaměstnání a celkově časovému vytížení něměl čas. V Lipě to mám nastavené tak, že stíham jak hraní, tak práci a trénování. Takže mohu říci, že mě to naplňuje.

Jaké profesi se věnuješ ve svém soukromém životě? 


Skoro deset let je ze mě konstruktér se zaměřením na důlní technologie. Nicméně nejen vinou momentální situace, která panuje v důlním odvětví, jsem se rozhodl toto své povolání dát na čas “k ledu”.

Čeho by jsi chtěl dosáhnout s Českou Lípou?
Samozřejmě co nejlepších výsledků v Superlize a dále celkovému růstu klubu a rozvoji florbalu tady na severu.