Přejít k hlavnímu obsahu

Poslední turnaj žákyň v Turnově

04-04-2012   Sammael

 

 

Českolipské žákyně se v posledním turnaji rozhodly došlápnout na 1. Místo v turnaji ligy starších žákyň-Devize II., ale cíl se nepodařil. S TJ Turnov Lvice odehrály krásné utkání, ale s 1. FBC DDM Děčín 4. se jim sice urvat vítězství nepodařilo. Ale i tak odehráli kvalitní zápasy ve skupině. Pak hrály o celkově třetí místo na turnaji, které získaly po výhře nad SK Dubí.

FBC Česká Lípa-ZŠ Partyzánská-TJ Turnov Lvice 8:7(2:3,6:4)

Do Turnovské haly žákyně nastupovaly pro jasné vítězství, ale hned od začátku se plán nedařil. Od první minuty byly Lvice o krok napřed a českolipské žákyně musely dotahovat. Ve třetí minutě srovnala kapitánka Pekárková na 1:1, v šesté minutě dorovnávala Vodrážková na 2:2 a v deváté minutě byly zas Lvice gólem o krok napřed. První polovina patřila Lvicím 2:3.

Do druhé poloviny žákyně nastupovaly po ostré domluvě trenérů s cílem vyhrát. A hned od začátku plnily pokyny. Druhá polovina patřila „HOLKÁM Z LÍPY“! Lvice byly o krok pozadu a pozice dotahování se otočila. Na 3:3 srovnávala Vodrážková, 4:3 Jilemnická, pak Lvice srovnaly 4:4, 5:4 zařídila Tichá, opět Lvice dotáhly 5:5, skvělou dorážkou před brankovištěm Jilemnická na 6:5, na 7:5 střelou z dálky pojistila vedení Pekárková. Po chvilkové indispozici  „HOLEK Z LÍPY“ Lvice dotáhly na 7:6, v čase 9:28 Lvice srovnaly na 7:7. Českolipské žákyně opět potěšily trenéry! V čase 9:40 si Lvice vzaly time, což na hrálo České Lípě na posledních 20 vteřin nastoupily nejzkušenější hráčky Heřmanová, Vodrážková, Pekárková. Pár vteřin před koncem Pekárková vybojovala míček a poslala rychlou přihrávku na Heřmanovou a ta z první pálila nádhernou střelu přes skvěle clonící Vodrážkovou Lvicím přímo pod víko. A tak padl díky Heřmanové vítězný gól v čase 9:58, po kterém se celá lavička seběhla. Tento zápas odehrály všechny Českolipské hráčky na jedničku s hvězdičkou.

Sestava: Paříková G(0+1), Heřmanová (1+1), Kubátová, Lukačková, Pekárková (2+1), Vodrážková (2+2), Nováková, Krausová (0+1), Kaprasová, Tichá (1+1), Jílemnická (2+0)

 

FBC Česká Lípa-ZŠ Partyzánská -1. FBC DDM Děčín 4. 1:5(0:4,1:1)

Do druhého zápasu s Děčínem vstupovala Lípa „ospalá“ a to vyhovovalo Děčínu, který během čtyř minut nasázel Českolipské velmi dobré brankařce Paříkové čtyři góly. I přes všechny možné kombinace trenérů v sestavě nemohla Lípa prostřelit Děčínskou golmanku. „Holky Z Lípy“ makaly na 100%, ale smůla se jim lepila na paty a hokejky.

Do druhé půlky nastupovaly svěřenkyně Honzy Javůrka s předsevzetím zvrátit výsledek aspoň na remízu, ale přání se nenaplnilo. Děčínské hračky rozhodily českolipandy nesportovními slovními narážkami a Lípa tuplem nemohla vsítit gól. V čase 7:21 zachránila čest „HOLEK Z LÍPY“ střelou z dálky Vodrážková.

Sestava: Paříková G, Heřmanová , Kubátová, Lukačková, Pekárková , Vodrážková (1+0), Nováková, Krausová , Kaprasová, Tichá , Jílemnická

 

FBC Česká Lípa-ZŠ Partyzánská-SK Dubí 12:5(5:3,7:2)

Do utkání o třetí až čtvrté místo nastupovali žákyně s jasným úkolem, SK Dubí porazit a získat tím na turnaji třetí místo. První polovina začala opět v ospalém tempu a Lípa vedla před vstupem do závěru jen s vedením 5:3. Opět museli trenéři promluvit všem hráčkám do duše a hned na začátku druhé poloviny bylo vidět, že domluva byla správnou volbou. Všechny hráčky opět začali plnit požadavky trenérů a hned v třetí minutě vedli 8:3. Utkání skončilo jasnou výhrou 12:5 a žákyně si odvezly z turnaje třetí místo.

 Sestava: Paříková G(0+2), Heřmanová (2+5), Kubátová, Lukačková, Pekárková (4+1), Vodrážková (1+0), Nováková (2+0), Krausová , Kaprasová (0+1), Tichá (1+0), Jílemnická (2+0)

Trenéři: Jan Javůrek, Miloš Pekárek