Přejít k hlavnímu obsahu

Přípravka a "Bitva o krále Lokotky" 2019

09-01-2019   Sammael

Jako novoroční zpestření si náš přípravkový tým modrobílých nadějí dovolil vyzvat netradičního soupeře ze sousedního ústeckého kraje 1.DDM FBC Děčín v přátelském turnajovém klání čtyř mužstev, jemuž poskytla zázemí a atmosféru (myslím, že výbornou) stará českolipská sportovní hala Lokomotivy.

Již od prvního hvizdu rozhodčího Honzy Dvořáka (raději jsme vybrali soudce se superligovými zkušenostmi, který zvládá vypjatá utkání :-)) bylo jasné, že soupeři ze sousedících měst si většinou nic neodpouštějí ani v té naší kategorii a turnaj se proto stal jedním velkým derby trpaslíků v bojovné náladě.

V tomto reji špuntích střel a ostrých hobitích soubojů jsme mohli být svědky dramatických klání určujících následující konečné pořadí. Na místě čtvrtém, nikoliv však vinou herního projevu a kvality (hráli super!) skončil tým FBC Děčín blue, na třetím místě se umístil tým domácích FBC Česká Lípa white, druhé místo obsadil hostující tým FBC Děčín white a konečně k velké radosti publika, místo na stupínku nejvyšším a pohár nejcennější vybojoval FBC Česká Lípa blue a to znamená, že pohár vládce Lokotky, který nám stejně tak jako ostatní trofeje předala česká reprezentační naděje Nikol Pekárková, letos zůstává doma, tedy tam kam patří! ...a tak to má být, ne :-)?

Avšak určitě více jak naleštěné poháry udělalo toto sportovní dopoledne radost několika začínajícím florbalovým hvězdám, které vstřelily svůj první "zápasový" gól a tento historický okamžik se jim jistě zapíše na dlouho do jejich paměti - stejně tako jejich rodičům, kteří jistě takový výkon ocenili následnou divokou oslavou v cukrárně.

Suma sumárum, bylo to příjemně strávené dopoledne, které nám kvalitně otevřelo brány do jarní části liberecké krajské soutěže a stejně tak našemu soupeři z ústeckého kraje do té jeho. Na závěr Děčínským děkujeme za jejich účast, které si vážíme a za návštěvu v té naší trochu letité, ale stále pohodové Lokotce, a posíláme po Ploučnici ještě jeden pozdrav.

Soupiska zúčastněných: Patrik Ferda, Daneček Kácovský, Ondra Čapek, Máťa Kovář, Nelinka Kopecká, Matúšek Pavlovič, Luky Kolinger, Filípek Brožek, Therezka Pekárková, Tobík Fillinger, Máťa Jahoda, Domča Štěrba, Honzík Merenus, Matěj Günter, Dáva Lesage, Oní Urban, Ondra Šimon, Luky Minařík, Danča Černý a Domča Slabion