Přejít k hlavnímu obsahu

Přípravka a špuntí superfinále

10-04-2019   Sammael

Jak vypadal poslední hrací víkend florbalových svišťů? Popsal bych - seskupit síly v nabitém programu posledních týdnů a ještě v sobotu přebrodit poslední brod. V tomto případě se jednalo o Brod Železný, ale v žádném případě ne natolik, abychom jím neprorazili pro opět tolik vytoužené lízátko, nebo Happy Meal . A aby toho nebylo málo, tak druhá partička si to v neděli vzala nejprve vláčkem a potom stečí do kopce hornopolického na jehož vrcholu stojí škola prastará (viď Daline?), o to však kouzelnější svým umístěním v pohádkové pustině na hranicích města Žandov a Horní Police. Cestou z nádraží jsme tedy okusili i trochu čistého vzduchu při pochodu přírodou.

Jak již bylo výše zmíněno, v sobotu nás, tentokráte jen tým White, přivítaly v Brodě Kobry Koberovi. Pokud jsme minule psali, že Kobry jsou nebezpečná zvířátka (samozřejmě myšleno v dobrém), tak takhle tedy hadí doupě opravdu nevypadá. Děti se zprvu báli, že tu bude všude syčet, smýkat se, kroutit, plazit .... Ba ne! Všude totiž panovala bezvadná atmosféra a u vchodu čekala nabídka těch nejlepších dobrot od místních maminek, šatnu jsme tu našli hravě a po zmatcích ani vidu. Pokud mimo dobrot můžeme ještě něco pochválit, tak rozhodčího (ježíš, to jsem myslel, že nikdy neudělám), který všechno viděl, uměl dětem (i nám) vysvětlit cokoliv a s pořvávači z tribuny se nepáral. Klobouk dolů, byl vzorem pro děti a autoritou, kterou potřebují. Na hřišti jsme si vedli, jak se v jarní části stalo tradicí víc než znamenitě a to hned v prvním utkání proti Lomnici. Na plácku se totiž odehrálo slušné drama, brankáři měli na obou stranách o zábavu postaráno a právě oni udrželi skóre na sedmi gólech, které v součtu  bojovníčci z obou stran dokázali vstřelit. Nakonec jsme se více radovali my z výsledku 4:3. V zápase druhém, který bezprostředně  navázal na ten první, jsme vyrukovali na domácího soupeře s podobným nasazením, týmovou hrou, s přesnými přihrávkami jako v zápase prvním a opět se nám zadařilo, tentokráte rozdílem vyšším, zdolat domácí Kobřata výsledkem 5:1. V posledním soutěžním střetnutí tohoto ročníku nás na souboj vyzval tradiční liberecký soupeř, pro tentokrát jejich Grey tým. Bylo to znovu 4:3, nyní však čtyři góly skončily v naší síti, takže z vítězství se těšil soupeř. To však nijak nezahýbalo s naší dnešní super náladou a s radostí jsme se s libereckými rivalátky vyfotili a tak to má myslím být. No, a jelikož všichni prckové dnešního dne byli úplně super, tak i tohle letošní finále soutěže přípravek, bylo vlastně víc než superfinále. Sobotní sestava: Lexa Ptáček, Danča Černý, Therezka Pekárková, Ondra Šimon, Domča Štěrba, Luky Kollinger, Máťa Grošup a Máťa Günter.

Stejně tak jako v Železném Brodě, tak i v Horní Polici se děli tento víkend věci. Druhá část našich dětí se totiž vydala nezvyklým způsobem po železnici za starými známými z naší florbalové akademie do Horní Police. Opět jsme tu předvedli výkon, za který se tito modrobílí ďáblíci nemuseli stydět, soupeři zde byli o fous starší, jelikož na tento výlet se vydala naše mladší polovina modrobílé armády trpaslíků, která místy kamarády z vesnice hóóóódně potrápila. Z dobrých zdrojů víme, že v Polici a Žandově se nechodí do školy, ale "Na kopec" o čemž jsme se náležitě všichni přesvědčili! Co se tedy dělo ve vlaku, cestou-necestou-polem-nepolem vám přiblíží sám vlak-trip-vedoucí Urbi Bossák na Facebooku.

V závěru sezóny bych ještě vyzpovídal letos zúčastněné "trenéry".

Urbi, dokážeš vybrat z letošního kolotoče turnaj, který jsi prožil v naprosté pohodě  ? A ještě jedna. Líbí se ti Spongebob?
Sport a florbal zvlášť, je o emocích - podívejte se na naší hrací manažerskou legendu a tabulku nejtrestanějších hráčů za posledních pár sezón. Takže nemůžeš bejt v pohodě - jinak to nedělaš dobře. A co se týče Spongeboba - mno, neměl špatnou sezónu - pracant, ale na můj vkus je dost měkkej až houbovitej.

Miloshi, jako odborníka na ženský sport bych se tě rád zeptal. Dokážeš vybrat dvě holky z letošní přípravky, které byly nejhezčí? Neplánuješ v příštím ročníku do domácí sbírky úspěšných florbalistek, pořídit ještě kluka?
Z letošní přípravky vybrat dvě nejhezčí slečny bylo opravdu strašně těžké, ale přeci jen jsem vybral ty nejhezčí, je to Thereska Pekárková a Nelinka Kopecká. 
Na příští rok neplánuji pořídit do domácí sbírky úspěšných florbalistek ještě kluka, protože jak jsi psal jsem odborník na ženský sport. Ale, možná ještě nějakou slečnu, abych měl na kontě hattrick

Petře, která maminka měla letos nejzajímavější florbalový dotaz? A také ještě jedna. Jmenuj nám tři tvé nejoblíbenější barvy.
No comment, vůbec nic mě nenapadá, to je spíš otázka pro Bossáka a Milouše!!! Modrá, žlutá, červená! Pak ještě modrá a bílá.

Abychom nezapomněli, ještě velmi, ale velmi podrobné hodnocení letošní sezóny očima vedoucího smečky Urbiho Bossáka  
Sezonu zhodnotím s každým individuálně. Už teď ale vím, že tam budou nějaké hráčské a hlavně trenérské změny  

…že by zahraniční posily? Znám trenéra, co byl letos hledat hráče a kolegy za velkou louží, ale i v Horní Polici, tak uvidíme !

USA

 

A to je letos na jaře konec! …ale, prdlajs! Roztočíme to zanedlouho a to znovu na turnaji turnajů, čímž všechny zveme. Floorball Wars 2019 - coming soon!