Přejít k hlavnímu obsahu

Přípravka a Tour de Florbal

05-04-2019   Sammael

Tento víkend, kdy rtuť teploměru stoupla prudce nahoru, nabrala pořádný spád i naše krajská liga nejmenších. Čekalo nás totiž malé víkendové Tour de Florbal a pěkných pár kilometrů, které zahýbaly tachometry aut sportu chtivých dětí i rodičů-řidičů. Naše, teď již ligou protřelé týmy, zavítaly nejprve znovu do naší krajské metropole, aby o den později podruhé seskupily síly a vydali se o pár pohádkových kilometrů na východ dál za Popelkou do Lomnice.

Den prvý
v sobotu to vypuklo v Pantheří kleci, která se zde nachází, nedaleko od klece Tygří. V Liberci ZOO nezapřou, tu mají fakt super a už se těšíme, až se víc oteplí a sem tam si v ní všichni pobrouzdáme, třeba i s lachtany. Lachtani však dnes nehráli (ale známe Tuleně a ty jsou opravdu "Mocní" -zdravíme tímto Podbořany!). Za to se dnes dostavila i Lvíčata semilská, která jako správné rovněž šelmičky doplnila dnešní špuntí přehlídku. Čekal nás zde bezva turnaj, kterého se zúčastnily dva naše českolipské týmy, jmenovitě White a Šluknovsko. Pojďme tedy promluvit za každou naší smečku prcků jedním odstavcem níže.

Posílený White Dream tým, doplněný o dnes nehrající Blue borce, zde předvedl kanonádu nevídanou a hned na uvítanou, takřka jednou ranou řekl Lvíčkům nashledanou. Ba ne! Radši konec veršování, to nás vždycky nezachrání a i ucho od džbánku, utrhne se Šafránku! Byl to pořádný zápas a klobouk dolů před soupeřem, který bojoval, seč mu síly stačily, ale výsledné skóre přálo našim 14:2. Ve druhém zápase jsme se utkali s Libereckými FBC a i oni s námi sehráli rovný boj, ale náš dnešní brankostroj byl dobře namazán a nezaskřípal po celou dobu, stejně tak jako Lexova nová výstroj byla znovu proti většímu počtu gólů, takže vítězství bylo zase naše a to poměrem 8:1. S domácími Panthery to dnes zrovna jednoduché střetnutí nebylo a tyčky obou branek zvonily jako zvony polní na poplach! Ale, na naší straně bojiště, tyče nevíme doteď jak, ale dokonale začaroval chytač Gróša! Takže i s domácími jsme si poradili 10:4. A nakonec sestavička florbalistů od malička. Díky tedy Lexovi, Gróšovi, Páťovi, Domčovi i Domčovi (malému i velkému), Dannymu B., Ondrovi, Dádovi, Matýskovi a kanonýru Honzíkovi.

Tým hájící čest a dobré jméno FBC Šluknovska, změřil nejdříve své síly se Semilskými Tygřaty. Ta kousala mnohem více, než bývá obvyklé a to dokonce v počtu nepřesahujícím prsty jedné ruky. Je vidět, že někdy méně znamená více. Naopak téměř přeplněná střídačka našich miniborců se těžko dostávala od tempa a nechala si celkem rychle ujet tenhle semilský rychlík. Nevadí, každý den nemusí být posvícení, ale berte všichni na vědomí, že trenéři mají jen jedny hlasivky. Druhý zápas proti více než tradičnímu FBC Liberec přinesl daleko více snahy a bojovnosti a utkání nabité řadou osobních kontaktů ale i pěkných akcí nakonec asi zaslouženě slavil o něco více Liberec. Poslední řádění našich modrobílých šelem měli zkrotit místní Pardálové a v tomto do poslední minuty napínavém klání se jim to o jeden jediný houpanec v síti podařilo. Není ale důležité zvítězit, ale hrát fair play a na konci všeho dostat lízátko. A to myslím, že se nám daří.

Díky všem za propocené dresy, uroněné slzy a burácivé pokřiky! Sestava: Jenda Merenus, Sebík, Jenda Chvátal, Ondra Čapek, Matúšek, Luky Uchytil, Áďa, Tobík, Saša, Therezka, Nelča

Den druhý
Ani jsme se pořádně nestihli zotavit ze včerejšího výletu do Liberce a už jsme byli na cestách zas, tentokráte nás přivítali v Lomnici se vzorně připraveným turnajem v pěkné sportovní hale při místní škole s bezva zázemím. Dnes jsme zde byli s jedním Blue týmem dětí, ať již ze včerejší bitvy v Liberci unavených, nebo i doplněným o čerstvé nedělní síly. Každopádně na únavu nebyl tento víkend dle nemilosrdného losu (tento "los" není zvířátko) čas a ani jeho posun nás myslím moc nepoznamenal.

V úvodním zápase, jako by včera nebylo málo tygrovitých šelem, světe div se, čekali nás plazi! A to plazi s pořádným respektem, jaký Kobry rozhodně mají. Úplně jsme se však nezalekli a sehráli s nimi bezva napínavý souboj, ve kterém jsme nakonec podlehli výsledkem 3:4. V druhém dnešním klání nás přivítali místní Lomničtí bojovníci, se svou ukázkově čistou hrou a sudím pečlivě hlídajícím naše zákroky a radami nad zlato. Tomuto soupeři, jsme po ošetření modřin (tedy jen na naší straně) opět podlehli, ale s čistým svědomím a po dobrém výkonu 5:2. Nakonec nás čekal soupeř opět liberecký a to v barvách černých. Tento zápas se stal největším dnešním dramatem, které rozlouskly dvě naše krásné modrobílé Šmoulinky Nelča s Therkou. Zatímco první jmenovaná na milimetr přesným, plánovaným průstřelem zdi při standardní situaci zařídila vyrovnání stavu a rozbřeskla světla naděje, druhá z dvojice slečen nemilosrdnou gólovou trefou v úplném závěru převrátila misky vah zápasu na naší stranu (7:6). Což způsobilo, že po závěrečné siréně tohoto vypjatého klání, vypukl rachot mezi hráči a rodiči neskutečný, něco jako když vhodíte bouchací kuličky do toho nejdelšího tunelu pražského.

Nedělní sestava tedy: Domča Štěrba, Máťa Jahoda, Alex Ptáček, Ondra Šimon, Therezka Pekárková, Nelča Kopecká, Luky Kollinger, Fíďa Brožek, Jirka Radoňský, Danča Černý, Jenda Merenus

Každý víkend má svůj konec a tenhle utekl vážně jako voda, stejně tak jako letošní zápasová sezóna, která se neúprosně chýlí ke svému konci. Pojďme tedy naše borce podpořit i v jejich dalším tažení a snažení, ať to letos stojí za to, co v dobrém bylo započato!

šluknovsko