Přejít k hlavnímu obsahu

Severská bitva se blíží. Budeme útočit na rekord, slibuje Slaný

09-09-2017   Sammael

Florbalová Česká Lípa zažívá turbulentní období. Od nového ročníku se totiž střetává v nejvyšší české soutěži s tuzemskou špičkou a pro své fanoušky si navíc připravila lahůdku. Derby zápas proti Liberci se totiž stejně jako před dvěma lety odehraje na zimním stadionu. „Chceme vytvořit divácký rekord. Určitě nechceme jít pod 600 diváků,“ hlásí Štěpán Slaný.

Česká Lípa a zimní stadion jsou dvě věci, které k sobě dlouhodobě patří. Právě na tomto místě se totiž každoročně odehrávají souboje v rámci neoficiálního mistrovství republiky ve hře 3 na 3 pod názvem Salming Floorball Games, navíc se tu od roku 2016 konají i Florbalové války. „Vstup bude zdarma. Je to velká akce, takže nemůžeme mít jiné ambice, než se pokusit naplnit zimní stadion. Uděláme velké promo a věřím, že proti nám nebude stát nepříjemný čas utkání,“ doplnil zkušený matador.

Zápas by měla přímým přenosem přenášet i veřejnoprávní televize, což se v historii českolipského klubu stane vůbec poprvé. „Česká televize chce, aby se z české soutěže vysílaly především vyrovnané duely. Každý tým Tipsport Superligy má právo na jeden přenos a my museli tlačit na co nejbližší termín, abychom stihli dobré počasí a venkovní teplota nám trochu pomohla vytopit hlavu,“ vysvětluje úskalí organizace Severské bitvy Slaný.

Právě on má bohaté zkušenosti s organizováním tohoto dobrodružství už z doby před dvěma lety. Česká Lípa tehdy po jeho brance v poslední vteřině porazila Liberec těsně 6:5. „Byla to pro mě odměna za organizování celé akce. Noc předtím jsme museli dvěma kamiony převézt izolační povrch a položit ho. Po uklizení mě pak čekala v noci pracovní cesta autem do Rumunska, kde se mi povedlo ztratit peníze a doklady. Těchto pár dnů si raději nepamatuji,“ s úsměvem vypráví Slaný.

Liberec je jedním z týmů, s nimiž by se Česká Lípa mohla v soutěži reálně měřit. Na lavičce je však bývalý reprezentační kouč Zdeněk Skružný, na nějž má českolipská “padesátka“ bohaté vzpomínky z působení v národním týmu. I tak ovšem chce s týmem utkání vyhrát. „Doufám, že to bude vítězný zápas. Věřím v rychlou hru, kterou rozhodčí pustí a uvidíme rychlý a tvrdý florbal,“ uzavírá Slaný.

Co je Severská bitva?  Krajské derby s FBC Liberec, které se díky přítomnosti kamer České televize uskuteční na zimním stadionu v České Lípě v pondělí 18. září od 20:00 hodin. Vstup je zdarma a společně se pokusíme překonat divácký rekord!