Přejít k hlavnímu obsahu

Špunti děkujem! Máme ústecké stříbro a bronz!!

03-06-2019   Sammael

Se sluncem v duši, dvěma poháry v kapse, se totiž naše sluníčka této slunné soboty vrátila ze Slunety 😊!

Ano, ano, špunti jsou letos, jak již víme sběrateli trofejí a tento víkend jsme si připsali další dva úspěchy do sbírky. Na turnaj do sousedního kraje nás pozvalo město obřích mostů a betonových teras ležící pod Větruší. Teď už je asi všem jasné, že jsme nebyli nikde jinde než v Ústí nad Labem, kde na super turnaji přivítali naše dva týmy ústečtí Miniborci, a to ve svém současném působišti v klíšské hale. Podmínky byly bezva, stejně jako organizace. Výlet k Labi celkově zanechal velmi dobrý dojem.

Čekali nás zde celkem čtyři soupeři, ať již dva týmy domácích white and red, nebo podbořanští Mocní Tuleni, či pro nás neznámé Litoměřice. Na obou hřištích, za výborné atmosféry v hledišti, probíhali souboje, které nemohli zklamat nikoho, kdo si udělal čas a dorazil. Při herním systému každý s každým, zakončeném playoffkem došlo na dramata opravdová, jelikož oba naše týmy se po základní části probojovaly do bojů o pozice pohárové.

Tým 2010 se utkal o třetí místo s ústeckými florbalisty a ve vyrovnaném zápase i infarktovém nájezdovém rozstřelu, v němž Dominátor Oník nepustil ani jeden nájezd (teda psst, on jeden pustil, ale Nagano to bylo pořádný i tak 😊), vybojoval cenný bronz. Hrdě tedy vezl domů medaile i řádné vydřený pohár.

Ve finálovém střetnutí proti sobě nastoupili Litoměřičtí a nikdo jiný než naše 2011 se svou lajnou Amazonek, které svým výkonem i zápalem místy donutily publikum o ohlušujícímu potlesku a soupeře opačného pohlaví k pádům únavou 😊. Nakonec to zlato nebylo, ale tito naši stříbrní borci si stejně tak, jako jejich bronzoví kámoši zaslouží za odvedenou prácičku jednu velkou jedničku a ještě větší hvězdičku!

Takovéto medailové nadělení si samozřejmě zasloužilo mimo pochvaly i oslavu, takže jsme při návratu rozjeli hustou pařbu v místním McDonaldu, kde toho dne nezůstaly hračky do Happymealů a Cola (někomu i zmrzlina 😊) tekla unaveným finalistům proudem 😊.

A kdo že nám tu hrál? No přeci!
Za 2010: Tobík, Lexa, Luky, čtyři Ondrové 😊, Danny Black, Áda a Fíďa
Za 2011: Nely, Peky, Niky – holky z Amazonie 😊, Luky, dva Honzíkové, Sebík, Máťa a Adam.

Podtrženo, sečteno. Super akce, smysluplně strávený dětský den a Ústeckým patří velký dík za pozvání.