Přejít k hlavnímu obsahu

Starší žáci na mistrovství republiky vybojovali skvělé šesté místo

11-05-2018   Sammael

O uplynulém víkendu si odbyl tým starších žáků FBC Česká Lípa premiéru na mistrovství ČR, které se konalo v Praze v hale SKV Vinohrady. A debut to byl nadmíru úspěšný. Tým FBC Česká Lípa totiž dokázal vybojovat skvělé 6. místo! Na hráče čekal velmi náročný program, neboť v pátek sehráli dvě utkání a v sobotu dokonce tři utkání. V neděli pak závěrečný zápas play-off o konečné umístění. Na všech hráčích týmu byly vidět pokroky s každým zápasem. Dařilo se nejen týmově. Antonín Stárek skončil v kanadském bodování turnaje na 3.místě a Ondřej Kopič dokonce nasbíral nejvíce bodů ze všech hráčů a byl vybrán do All-stars turnaje.

Pátek 1.kolo
FBC Česká Lípa – Florbal Primátor Náchod 9:4 (1:1,8:3)

I když výsledek vypadá jednoznačně, oba týmy začaly opatrně a v poločase se hrálo nerozhodně. Do druhé půlky ale kluci vlítli a gólovou vichřicí spojenou se zlepšenou hrou soupeře jasně přehráli. První úkol byl splněn.

1. AC florbal Uherský Brod – FBC Česká Lípa 6:2 (6:2,0:0)
Další soupeř byl o poznání lepší a do zápasu vletěl hned od první vteřiny. Nešťastný vlastní gól v první minutě nastartoval pětigólovou smršť Brodu, kterou zastavil až timeout České Lípy. Vše gólové se odehrálo v první půli a i přes naši snahu si Brod zápas pohlídal.

Sobota: FBC Česká Lípa – FBC Rokycany 7:6p (3:1,3:5, prodloužení 1:0)
Druhé místo ve skupině přiřadilo České Lípě soupeře z Rokycan. Hned z buly šli českolipští do vedení a celý první poločas si v pohodě navyšovali vedení. Soupeř ale utkání neodevzdal a pomalu srovnával hru i skóre a těsně před koncem dokázal vyrovnat. V prodloužení byla aktivnější Česká Lípa a z trestného střílení mohl rozhodnout O. Kopič. Bohužel neproměnil, nicméně v následné přesilovce rozhodl O. Brodský.

Tatran Střešovice – FBC Česká Lípa 13:1 (6:0,7:1)
Na Tatran si tým Lípy stanovil dva úkoly - hrát co nejvíce na míčku a vyhrávat souboje. Začátek vypadal hodně slibně a soupeř se dost trápil. Do poloviny prvního poločasu se hrálo bez branek, ale Tatran otevřel skóre po pomalejším střídání České Lípy. Vyrovnané tři lajny soupeře, zvýšená aktivita všech hráčů Střešovic a dvě zbytečná vyloučení České Lípy pomalu navyšovaly skóre, ale naši hráči se nevzdávali a pořád bušili na soupeřovu obranu. A povedlo se. Čestný gól vstřelil L. Pekárek po rychlém protiútoku. Výborným tahem pro další průběh turnaje bylo pošetření ne zcela fit A. Stárka a rychlé střídání všech hráčů týmu.

FBC Hradec Králové A – FBC Česká Lípa 1:3 (1:2, 0:1)
Nejdůležitější a asi nejpovedenější zápas turnaje rozhodl o tom, že Česká Lípa bude hrát o konečné 5.místo a Hradec o 7. příčku. Od začátku hráli kluci častěji na balónku a rychle přenášeli hru, takže soupeř sice pořád aktivně běhal, ale nebylo mu to nic platné. Dlouho se hrálo bez branek, ale Hradečtí byli čím dál víc nervóznější. V 11. minutě šla Lípa do vedení, ovšem Hradec rychle srovnal. V poslední minutě první půle opět Lípa kontrovala. Výborná týmová hra, bojovnost a rychlé střídání FBC Česká Lípa nasměřovaly náš tým do play-off mezi šest nejlepších týmů v České republice.

Neděle - Zápas o 5. místo: 
1.AC florbal Uherský Brod – FBC Česká Lípa 7:6p (2:2, 4:4, prodloužení 1:0)
Zápas o všechno nám přiřadil stejného soupeře jako v pátek, ale náš tým už soupeře znal a samozřejmě už nabral horu zkušeností během turnaje. Proto Česká Lípa soupeře od začátku přehrávala za mohutného povzbuzování fanoušků. První poločas skončil nerozhodně a hra se přelévala ze strany na stranu. Hráčům Č. Lípy se podařilo odskočit na dva góly a dvě minuty před koncem to vypadalo hodně nadějně. Brod šel do hry bez gólmana a dvěma slepenými góly dokázal v závěru vyrovnat. V prodloužení už bohužel skóroval šťastnější Brod. I tak je ale 6. místo FBC Česká Lípa neskutečným úspěchem pro náš klub. Na tomto turnaji jsme se jako tým přesvědčili, jak je důležité hrát co nejvíce zápasů se silnými soupeři. Hráči se během tohoto víkendu neskutečně zlepšili a zvedli si sebevědomí. Pokud budeme pořád pracovat minimálně stejně dobře jako letos, určitě tento úspěch není poslední, ale je první z vlašťovek v našem klubu.

Sestava: V. Jirka, D. Jukl  Š. Falta, P. Volný, A. Stárek, O. Kopič, L. Pekárek, T. Volevecký, J. Horák, O. Volek, J. Jakeš, J. Zátka, O. Brodský, T. Rampouch, A. Dytrych .
Trenéři: L. Pekárek, R. Studený, V. Jirka, L. Bartošová.