Přejít k hlavnímu obsahu

Starší žáci reprezentovali klub na mistrovství republiky

27-05-2019   Sammael

První květnový víkend hostilo jihomoravské Znojmo závěrečný turnaj dvanácti nejlepších týmů starších žáků sezóny 2018/2019 z ČR. Už kvalifikace na tento turnaj byla samotným úspěchem a vyvrcholením dobře odpracované sezóny. Celkový počet týmů v soutěži byl 239, a tak naše účast v nejlepší dvanáctce mluví za vše.

Ve společnosti spíše výběrových týmů - 1. SC Tempish Vítkovice (pozdější vítěz turnaje), Tatran Střešovice, FBC Hradec Králové, FAT PIPE Florbal Chodov, FBC Liberec, 1. AC EFLORBAL Uherský Brod, FBC TOPGAL Šternberk, FBŠ Slavia Plzeň, Sokol Brno I EMKOCASE Gullivers, Spartak Pelhřimov, VFBC Štíři Č. Budějovice se náš tým neztratil a ukázal, že s ohledem na užší hráčskou základnu než u ostatních týmů, lze odehrát kvalitní utkání, kde úspěch či neúspěch leckdy rozhodovaly drobnosti, někdy nám chyběla i trocha toho štěstíčka. Hrací doba jednotlivých utkání 3 x 10 minut také více svědčila týmům s širším kádrem hráčů, kdy v prvních dvou částech hry hrál náš tým se soupeři vyrovnanější partii. 

Turnaj měl celkově výbornou atmosféru, úroveň a byl dobře zvládnutý pořadateli se Znojma i zástupci Českého florbalu.  Hodnocení našeho týmu je více pozitivní předvedenou úrovní hry, která se zápas od zápasu zvyšovala. Výsledkově se nám příliš nedařilo a možná se očekávalo lepší konečné umístění v turnaji, ale v této společnosti kvalitních týmů nelze brát výsledek za neúspěch. Nejvyšší úroveň hodnocení snese týmovost jako celek, tj. vystupování hráčů na hřišti při utkáních, na střídačce, v šatně i mimo halu. Nelze opomenout poděkování rodičům a dalším, kteří vážili dlouhou cestu za podporou týmu, ale i těm, co fandili na dálku. Do sestavy také patří gólman D. Jukl, který se bohužel před závěrečným turnajem zranil. Dále do zápasů týmu během sezóny nastoupili následující hráči: Šulc, Kaňka, Dytrych, Polák, Mazurová.  

FBC Česká Lípa reprezentovali:
Gólmani: Švajcr, Horváth.
Hráči: Pekárek, Zátka, Volek, Horák, Volevecký, Rampouch, Flekl, Moravík, Šimek, Knespl, Drahoš, Tregler a bojovnice Hadravová.
Trenéři: L. Bartošová, R. Studený.