Přejít k hlavnímu obsahu

Starší žáci se zúčastnili Opengame v Brně

25-06-2019   Sammael

Již třetí ročník Brno Opengame floorball je úspěšně za námi. V kategorii starších žáku bylo tentokrát přihlášeno 52 týmů. Letošního turnaje se zúčastnilo vybraných 15 hráčů, především z týmu White, který absolvoval úspěšnou ligovou sezónu zakončenou květnovým MČR ve Znojmě a také vítězstvím ve florbalových válkách. Tým byl doplněn i o hráče z týmu Blue M. Melichem, který se na turnaji také gólově prosadil a V. Bučkem.

Na naše kluky čekala základní skupina se soupeři: Black Angels 2004, TJ Znojmo Laufen, Florbalová škola Plzeň, a Floorball Club Falcon, tedy většina nám neznámých týmů. Rozdíl od předešlých ročníků byl takový, že všechny zápasy ve skupině znamenaly pro náš tým veliké úsilí a vyrovnanost a důkazem toho jsou už výsledky z prvního dne, kde o vítezství rozhodl nejtěsnější brankový rozdíl. Do play-off náš tým postupoval ze 3. místa v základní skupině, a tak následovalo dlouhé čekání na soupeře až do pozdních večerních hodin. První kolo play-off s domácími K1 Florbal Židenice hrané již na čas 2 x 20 min. dospělo po vyrovnaném boji až do samostatných nájezdů, které proměnili T. Volevecký a L. Pekárek, což znamenalo postup do druhého kola a konec účasti našeho soupeře v turnaji.

Turnajový los nám dále přisoudil dalšího těžkého soupeře, a to domácí Bulldogs Brno. Vyrovnané utkání se za podpory fanoušků lépe vyvíjelo právě pro domácí. Zvrat paradoxně přinesla naše nedisciplinovanost, kdy se nám díky H. Zátkovi podařilo ve vlastním oslabení dvěma góly skóre otočit až do vítězného konce. Další soupeř s velkými ambicemi tak dostal turnajové STOP. Po delším čekání se dalším soupeřem stal ve večerních hodinách tým Sk JeMoBu, složený z pár hráčů Pelhřimova. Silně namotivovaný a sebevědomý soupeř, veliká podpora českolipské výpravy, výborný výkon našeho týmu, to vše znamenalo další vítězství a večerní cestování zpět na školu.

Třetí den turnaje a tyto vítězné 3 zápasy lze označit za TOP vyvrcholení letošní sezóny a jedny z nejlepších zápasů celé sezony. Poslední den turnaje, kde většina týmů již odpočívala, nás čekal ve čtvrtfinále další těžký soupeř Panthers Praha. UŽ samotná účast mezi osmičkou nejlepších lze označit za velký úspěch. V tomto zápase dlouho trval bezbrankový stav. Až ve druhé části se prvním gólem prosadil náš soupeř a tím se dostal do mírné psychické výhody, kterou již v nedýchatelném prostředí haly využil k navýšení stavu a konečnému vítězství. Ani slovy nelze přesně vyjádřit a ocenit vysokou morální sílu hráčů našeho týmu, kterou vložili do všech zápasů a dovedli do poslední chvíle bojovat o další postup.

Celkový účet turnaje tedy vypadá následovně: 8 zápasů = čtvrtfinále, 7. místo L. Pekárka v TOP 10 kanadském bodování za 10 gólů a 8 asistencí nebo neskutečné výkony brankáře D. Jukla. V rámci volného času stihl také tým relaxovat na krásném koupališti Riviéra, kde proběhl i zápas v beachvolejbalu a Hokil krásný taneček. Ještě jednou děkujeme naší klubové výpravě za podporu při zápasech. Tento výčet je nutné doplnit o klíčové vlastnosti týmu „bláznivé“ party vedoucí k úspěchu v Brně i v rámci celé sezóny: soudržnost, kamarádství, bojovnost, správný respekt k soupeřům a ostatním hráčům a nejen florbalové srdce na pravém místě. Poděkování patří zvláště všem ročníkům 2004, kteří odcházejí do vyšší kategorie, díky!

R. Studený, L. Bartošová