Přejít k hlavnímu obsahu

Starší žáci zvládli turnaj o víkendu na jedničku

08-11-2018   Sammael

Tuto neděli se poprvé představil tým white starších žáků na domácím turnaji a hrál na výbornou. V České Lípě se sešlo celkem pět nejlepších týmů regionu a hráči domácí FBC Česká Lípa dokazovali, že mají dobře natrénováno a předváděli výbornou hru před řádně naplněnou tribunou fanoušky – rodiči.

Do prvního zápasu proti Děčínu vstoupila Č. Lípa razantně a po pěti minutách vedla 2:0. Hra plná pohybu bavila nejen hráče, ale i fanoušky. Děčín zkoušel změnit způsob hry, ale vždy, když dokázal vstřelit branku, domácí hráči dokázali rychle odpovědět a ještě několik branek přidat.
Další soupeř z Podbořan dobře sledoval první zápas České Lípy a do zápasu vstoupil výborně připraven. Rychlými protiútoky přehrával a trestal domácí hráče. Po prohraném prvním poločase 1:3 udělala trenérka L. Bartošová několik změn v sestavě. Zrychlila střídání a nažhavení hráči za mohutné podpory fanoušků začali Mocné tuleně s Podbořan drtit. Zjednodušenou hrou a výbornou střelbou z první dokázala Česká Lípa zápas otočit a vyhrát 5:4.

Třetí zápas proti tradičnímu soupeři FBC Liberec byl  nejtěžší, ale domácí výborně dodržovali týmovou taktiku, hráli obětavě a hodně stříleli. I přes hodně šancí šel do vedení Liberec po dvou povedených tečích. Českolipští dokázali do poločasu snížit po povedené přihrávce zpoza branky a přesném zakončení. Ve druhém poločase, i přes velkou snahu obou týmů, nedošlo ke změně skóre. Česká Lípa v závěru dokonce po time-outu sáhla ke hře v šesti bez gólmana a moc nechybělo, aby vyrovnala. Byla to výborně sehraná powerplay. Závěrečná výhra nad  béčkem Liberce jen potvrdila výbornou hru hráčů České Lípy a ukázala trenérům i hráčům, že jdou správnou cestou a patří mezi nejlepší.

Za tradičně perfektní podporu musíme pochválit i rodiče, kteří celý turnaj hlasitě povzbuzovali a mohutně slavili každou branku svého týmu. Mezi zápasy v bufetu precizně hodnotili předvedenou hru (ale i mimoflorbalová témata) i s trenérkou L. Bartošovou a zde je hodnocení turnaje některých z nich:

„Na hráčích byla vidět chuť vyhrávat a potvrdit, že patří do prvního koše. Viděl jsem plno superakcí na jeden dotek, ze kterých jsme skórovali. Síla týmu byla vidět ve všech zápasech a jen málo chybělo k celkovému vítězství. Osobně věřím, že i FBC Liberec brzy porazíme.“

„Turnaj v režii Ládi a Hokila – sehraná a úderná dvojka. Danovi se v bráně dařilo, vychytal i pár skoro mastňáků. Všichni se snažili a hráli, ale ještě je vidět herní nevyrovnanost mezi první a druhou lajnou,což ovšem nemá vliv na partu a pohodičku v týmu. Povedený turnaj.“

„Turnaj se mi moc líbil, hlavně jak kluci a Kačka spolupracují, nevzdávají se a navzájem se povzbuzují.“

Výsledky: Č. Lípa – Děčín 7:4, Podbořany 5:4, Liberec 1:2, Liberec B 3:2
Sestava: D. Jukl, J. Zátka, O. Volek, L. Pekárek, M. Flekl, J. Horák, J. Moravík, R. Kaňka, T. Rampouch, K. Hadravová, T. Volevecký, J. Šimek, M. Polák, O.Šulc.