Přejít k hlavnímu obsahu

Úspěšné vystoupení starších žáků

28-11-2018   Sammael

Pátý turnaj absolvovaly týmy starších žáků na domácí půdě a v Liberci, s úkolem udržení 1. koše a postupu do 4. koše. Cíl byl nakonec splněn!

V Liberci očekával tým White tradičně kvalitní zápasy s týmy Děčína, Ústí, Liberce B, Liberce A. Tři zápasy tentokrát přinesly zcela vyrovnané průběhy s podobným scénářem. Naše pokusy o vstřelení branek nebyly efektivní, ale soupeřům se dařilo takřka z protiútoku ihned skórovat. Klíčový okamžik nastal již v prvním zápase, kdy náš tým prohrával o dvě branky a z turnaje byl nucen ze zdravotních důvodů odstoupit L. Pekárek. V tomto okamžiku se ukázala síla týmu a Hokil (J. Zátka) nastartoval tým k obratu. Infarktový závěr dokonal srovnávacím gólem J. Horák. Druhý zápas byl rovněž dramatický s těsným vítězstvím pro náš tým. V zápase s prvním týmem Liberce si bohužel naše obrana a aktivní hra vybrala oddechový čas. Především v úvodní části hry jsme nechali až moc vyniknout nejlepší hráče domácích. Do druhé části již přišel náš tým lépe koncentrovaný a J. Zátka s T. Rampouchem dokázali korigovat pro nás nepříznivý stav. Poslední zápas dne s bojovným týmem Liberce B skončil vzájemným rozdělením bodů za remízu. Ze statistik je vidět zapojování celého týmu, což je také jedním z hlavních úkolů naší týmové strategie. Celkově si hráči a Kačka zaslouží pochvalu a na hřišti je vidět, že celý tým táhne za jeden provaz, a to včetně rodičovského fanklubu, bez kterého by to ani nešlo! Poslední letošní turnaj se bude konat v Kadani dne 16. 12. 2018.

Výsledky: Česká Lípa – Děčín 3:3 Zátka (Volek), Volek, Horák (Flekl); Florbal Ústí  2:1 Volevecký (Kaňka), Rampouch (Zátka); Liberec B 2:2 Volevecký (Hadravová), Rampouch (Moravík), Liberec 2:8 Zátka, Rampouch (Volevecký).

Sestava: Jukl G, Pekárek, Zátka, Volek, Flekl, Hadravová, Rampouch, Moravík,   Šulc, Šimek, Kaňka, Tregler, Volevecký, Horák
Trenéři: L. Bartošová, R. Studený.

Starší žáci Blue nastoupili v neděli 18. 11. 2018 na domácí půdě v České Lípě. Stoupající formu potvrdil výběr trenéra Bureše třemi výhrami a třešničkou na dortu byl pro něj vytoužený postup do 4. výkonnostního koše. Českolipští postupně porazili FBC Jirkov 7:1, FBC Semily 5:4 a FBC Chomutov 4:3. Výhry nad Jirkovem a Semilami se zrodily celkem snadno. Skvělý týmový výkon a hru na jednu bránu podpořilo i fandění od skvělých fanoušků (rodičů) a za to jim patři velké díky. Poslední zápas se českolipský stroj na jednu polovinu zasekl, ale po důrazné domluvě o přestávce kapitán Polák zavelel k obratu a po závěrečném hvizdu propukla radost z postupu. Poslední letošní turnaj se bude konat v Lovosicích dne 15. 12. 2018.

Sestava: Švajcr, Carboch, Buček, Rokos, Ulman, Hlava, Karásek, Melich, Sedláček, Kváč, Halabalík, Drahoš, Polák, Benda, Ilek, Čížek
Trenér: J. Bureš