Přejít k hlavnímu obsahu

Ve Vítkovicích budeme bojovat, slibuje trenérka Bartošová

04-01-2018   Sammael

Po vánoční přestávce a přechodu do nového roku 2018 se opět rozebíhá kolotoč zápasů florbalové Tipsport Superligy. Českolipský výběr povzbuzený dvěma výhrami proti severočeským rivalům by si rád vyšlápl i na silné Vítkovice. „Bohužel ale nebudeme v plné síle,“ říká trenérka Lenka Bartošová.

Po dlouhé přestávce vás čeká další zápas ve Vítkovicích, jak jste se připravovali?
Trénovali jsme do 21.12. Poté kluci dostali volno, aby si užili vánočních svátků, a aby nabrali nové síly. Po svátcích jsme měli dva tréninky, kde už jsme dělali věci směrem k zápasu.

S jakým cílem jdete do zápasu ve Vítkovicích?
Chceme odehrát vyrovnaný zápas a přivézt nějaký bodík. Uděláme vše proto, abychom ho splnili.

Vám osobně sice záleží vždy především na dobré hře. Přesto je osmnáct bodů pro vás uspokojivý zisk?
Řekla bych, že to je super zisk. Co se týká hry, některé zápasy jsou herně slabší. Zase si naopak myslím, že nekteré jsme zahráli velmi slušně, i když v některých jsme třeba nezískali žádný bod.

Do nového roku 2018 se vám půjde lépe i díky velkému hernímu zlepšení v posledních prosincových zápasech, že?
To doufám. V posledních zápasech jsme se zlepšili hlavně v obraně. A od toho se my musíme odrazit. Kvalitativně na tom nejsme tak, abychom se mohli do soupeře pustit bez kvalitní obrany.

Jedete do Vítkovic v plné síle? Kdo případně bude chybět?
Bohužel nebudeme v plné síle. Bude nám chybět Štěpán Slaný, který je s dětmi na turnaji ve Švédsku. Slávek Pastor je se školou pryč. Kuba Novák má pracovní povinnosti. Jan Spilka má z posledního zápasu zranění. Dlouhodobě nám chybí Vojta Legner a Vojta Matějíček. Na druhou stranu zase dostanou prostor junioři. Je to pro ně motivace a mužou se porvat o sestavu v dalších zápasech.

Větší polovina základní části je za vámi. Přála byste si co nejkratší další průběh sezony?
Ne to určitě nechci. Chci, aby jich bylo víc než v základní časti, ale zároveň nechci, abychom končili až v květnu. K tomu bychom však museli překvapit i v zápasech s jasně favorizovanými soupeři. A porazit ty, co jsou na tom bodově stejně jako my, nebo jsou o pár bodů pod námi.