Přejít k hlavnímu obsahu

Z víkendového dvojzápasu má Lípa dva body

17-12-2018   Sammael

Dva body vybojovali florbalisté České Lípy ve víkendových duelech Tipsport Superligy. Nejprve vysoko padli na palubovce Tatranu Střešovic a následně v divokém souboji přetlačili výběr Ostravy po prodloužení. V tabulce si tak i nadále drží jedenácté místo. V rámci sbírky na nemocného Jiříka Ullmana se pak podařilo vybrat 25 tisíc korun.

Na Tatran nepomohl ani skvělý nástup

Začátek zápasu ve střešovické Stodole ovšem v ničem nenaznačoval, že si odsud Česká Lípa poveze výprask. Ofenzivní duel sice odstartoval přesnou trefou Pixa, ale odpovědi hostů byly rychlé. Jansa s Kněžourem dokázali otočit skóre, a když se pak prvně jmenovaný trefil na konci dvanácté minuty ještě jednou, začalo se možná rýsovat nečekané překvapení.

Nicméně Tatran nakonec žádné nedopustil a velmi snadno otočil po chybách hostujícího mužstva skóre. Slavík, Meliš a Pixa během necelých čtyř minut zcela přetočili výsledek zápasu a od té doby už Tatran své vedení ani jednou nepustil.

Svěřenci trenérky Bartošové sice měli nadějné možnosti zkraje druhé třetiny, ale do černého mířili především domácí. Nejprve za Ponomarevem, jenž po první třetině vystřídal Dvořáka, skončila rána Filipa Langera. Následně zakončoval pohlednou kombinaci Kolísko. Pak se sice prosadili Ekl s Krajcigrem, ale mezi jejich trefy se ještě vměstnal Kreysa, takže Střešovice po čtyřiceti minutách hry vedly 7:5.

Žádný zvrat se nekonal ani v závěrečné dvacetiminutovce. Svůj hattrick brzy po příchodu z kabin zkompletoval Pixa a záhy zaznamenal devátý gól v českolipské síti Komárek. Na druhé straně naopak vynikající Rebro držel i nadále střelce České Lípy na uzdě a skóre tak rostlo jen ve prospěch Tatranu. Desátý gól přidal Kolísko a do prázdné branky se šťastným odrazem trefil ještě Tlapák.

Tatran Teka Střešovice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 11:5 (4:3, 3:2, 4:0)
Branky:
2. Pixa (Komárek), 16. Slavík (Švéda), 18. Meliš (Langer), 19. Pixa, 30. Langer (Komárek), 31. Jak. Kolísko (Tlapák), 33. Kreysa (Mühlfait), 44. Pixa (Langer), 46. Komárek (Langer), 54. Jak. Kolísko (Tlapák), 56. Tlapák (Jak. Kolísko) – 3. Jansa (Ekl), 6. Jansa (Kadlec), 12. Jansa (Ekl), 32. Ekl (Jansa), 36. Krajcigr (Štěrba).
Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Hráno bez vyloučení. Diváci: 122. Střely na branku: 43:25.

Proti Ostravě opět rozhodovalo prodloužení

Proti Ostravě už Česká Lípa vstupovala s cílem odčinit sérii čtyř porážek v řadě a především konečně zabodovat. Začátek tomu jednoznačně odpovídal a tlak hostitelů vyústil ve vedoucí gól, o nějž se postaral Krajcigr. V poslední vteřině úvodní desetiminutovky ovšem využil přesilvou hru po Kněžourově faulu Daniš a začalo se od nuly.

Hosté v tu chvíli zvýšili aktivitu a byli pohybově lepším celkem. Jejich snažení navíc vygradovalo v rozdílovou branku, kterou na bližší tyč vsítil Sládek. Ani to ale tým trenérky Lenky Bartošové nesrazilo do kolen. Hned zkraje druhé třetiny totiž přečíslení dva na jednoho po nabídce od Slaného proměnil v gól pohotový Kněžour.

Další kritický moment pro domácí tým přišel na konci 32. minuty. Nejprve Sládek přesně tečoval střelu Šebesty a o pár vteřin později zvýšil náskok Ostravy na dva góly Mžyk. Prakticky záhy putoval na trestnou lavici Eichner, a i když Severočeši přesilovku nevyužili, krátce po návratu vyloučeného hráče zakončil přesně svůj únik Ekl.

Napínavý duel pokračoval dál. Dvanáct vteřin před odchodem do šaten proměnil bekhendovým blafákem svůj únik Kněžour a bylo srovnáno. Opatrná třetí třetina přinášela šance spíše na českolipské straně, ale hokejky domácích florbalistů byly doslova zakleté.

Přesto přišel pátý gól v prakticky ideální čas. Necelé čtyři minuty před koncem prokázal svou šikovnost Krajcigr a ze vzduchu sklepl na brankovišti míček za záda Lajy. Hosté si pak vybrali time-out a odhodlali se ke hře bez brankáře. Tu nakonec zužitkovali 84 vteřin před koncem, kdy se z pozice na středu trefil prudkou ranou Daniš. Podruhé v této sezoně tak muselo vzájemný souboj rozhodnout až prodloužení.

V prodloužení pak následovala hra tři na tři. Domácí tým nejprve přečkal úvodní tlak soupeře, po faulu na Krajcigra zase neproměnil trestné střílení trápící se Tichý. Ani to však Českou Lípu mrzet nemuselo. Hned po rozehrávce předložil Slaný míček před branku Krajcigrovi a ten zblízka završil svůj hattrick. Cenné dva body tak ponechávají Českou Lípu na dostřel devátým Otrokovicím.

Součástí nedělního duelu byla také sbírka v rámci akce Večer plný dárků, kde bylo na Jiříka Ullmana trpícího poruchami metabolismu a epilepsiemi vybráno přes 16 tisíc korun, na čež klub FBC Česká lípa zarovnal tuto sumu na 25 tisíc korun. Děkujeme všem za vaše příspěvky a přejeme krásné prožití Vánočních svátků.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:5pp (1:2, 3:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 6. Krajcigr (Jirsa), 21. Kněžour (Slaný), 35. Ekl (Krajcigr), 40. Kněžour (Jansa), 57. Krajcigr (Jansa), 62. Krajcigr (Slaný) – 10. Daniš (Sládek), 17. Sládek (Eichner), 32. Sládek (Jiří Šebesta), 32. Mžyk (Šindler), 59. Daniš (Šindler).
Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 223. Střely na branku: 26:24.