Přejít k hlavnímu obsahu

Výlet do tygřího doupěte

28-11-2018   Sammael

O Liberci je známo, že v něm buď mrholí, nebo je to všude do kopce. Jedinou výjimkou, kdy jdete po schodech dolů je cesta pod Tygří doupě, kde se země otevírá a vždycky tu probíhají ty pravé špuntí souboje úrovně nevídané. A ze tří takových bitev malých válečníků čtěme report níže. Znalý a pravidelný čtenář našich sloupků se jistě diví, proč mluvíme v trojném čísle. Nechť je mu tedy na vědomost dáno, že díky populační implozi, která postihla před 8-9 lety Šluknovský výběžek, odehraje českolipský manšaft celou zbylou sezónu i za zbratřený tým FBC Šluknovsko. Nuže a nyní už jdeme na vzrušující popis všech utkání!
 
Ospalé sobotní odpoledne 23. listopadu probral z mrákot nejdříve tým Blue, který nastoupil proti oranžákům panterákům Liberečákům. Vstup do zápasu jsme měli excelentní a brzy jsme soupeře měli na lopatě, bohužel v druhé půlce nám soupeř z lopaty rychle utekl, ale i tak jsme to nakonec dotáhli do vítězného konce s výsledkem 5:4.

Druhý zápas jsme měli proti našem běloušům z oddílu a jak již bylo psáno, byla to nádherná hra. Věříme, že takovou v podobném duchu uvidíme i na následujícím MS od našich borců a díky tomu,dne 9.12. převezmou zlaté medaile.
Poslední zápas jsem nastoupili proti Blackům z Liberce a bylo hodně znát, že se už blížila doba večerníčkova. A proto někteří bouráci byli již dost unaveni, vyčerpání a zápas se nám vůbec nepovedl. Po zásluze jsme dostali bůra. Nicméně i toto se čas od času stává a věříme, že do budoucna nám to pomůže v dalších bojích o celkový pohár.
 
Tým White svůj první part proti FBC Liberec Black začal skvěle a do přestávky se mu podařilo zajistit si solidní náskok. Jak to ale již bývá, tak občas ukáže své zoubky nemilosrdné rčení o tom prvním vyhrání, které z kapsy vyhání. Po poločase jsme polevili, soupeř se nás nemilosrdně dotáhl a tak nakonec i skrze naší snahu domoci se pochopení u stolíku, že gól který skončí na boční síti neplatí, roztažení rukou sudího znamená "ne" :-) a je tudíž hodno vidu škrtance čárky v řadě, nemusí ještě znamenat, že se tak stane :-). Nakonec jsme podlehli domácím 8:7, ale za rozhodující považujeme ztrátu náskoku z první půlky. Pro dobrý tým to však znamená jediné - jedeme dááál !!!!
 
Druhý zápas byl tak trochu netradiční, protože jsme se utkali mezi sebou, takže jsme se mohli těšit na pořádně hustý českolipský souboj FBC Č. Lípa White vs. FBC Č.Lípa Blue, který jsme si stejně tak hustě užili. Myslím, že byl náležitou přehlídkou kvality českolipského florbalu, který s železnou pravidelností naši válečníčci na polích soupeřů předvádí. Jestli na naše derby koukal někdo z dalších týmů musel uznat, že utkat se "Bluečkama", nebo "Whitekama" není žádná sranda. Nakonec jsme se rozešli spravedlivou remízou 5:5 a mohli o sobě říci, že jsme skvělá parta, která si po těžkém zápase může v klidu plácnout nejen na důkaz úcty k soupeři, ale i proto, že jsme všichni Česká Lípa a máme jeden skvělý tým.

V posledním zápase naše formace Bílých koníků (nebo spíš zatím poníků :-)) vyzvala tým FBC Panthers Orange, kterým měla z minule co oplácet. O to větší radost můžeme mít z toho, že jsme předvedli super výkon, okořeněný nádhernými góly a soupeř na naše ukázkové akce a chytrou hru prostě nestačil. Nedali jsme mu prostor naší disciplinovanou hrou a za podpory Damíknátora v brance jsme nemilosrdně dohnali bitvu ke zdárnému konci poměrem 10:3 a mohli s klidem v šatně líznout do lízátek vítězství v tomto sychravém podzimním odpoledni, která byla tudíž o to víc sladká.
 
Tým FBC Šluknovsko, který vlastně už Šluknovskem není (viz výše) začal svůj trojboj proti letos nejvíce výkonným a nedostižným FBC Liberec White. Ač jsme byli posílení ostříleným a v brzké době Superligou očekávaným Domčou S., tempo a zručnost soupeře, který takových Domčů měl v týmů přehršel, nám nedovolila s nimi příliš držet krok. Nebylo však potřeba věšet hlavy, protože tento florbalový potěr se své slávy už brzo dočká, což ukázal svým nasazením a bojovností. Pět krásných gólů v brance soupeře je toho důkazem.
 
Pro druhý boj českolipského Šluknovska si los vybral letošního nováčka a to Tygříků ze Semil. Technickou a vyzrálou kombinační hrou jsme dokázali nadchnout veškeré rodičovské publikum, zapisovatale a jistě i pana rozhodčího, který bohužel proti naším barvám odpískal přísný ale spravedlivý samostatný nájezd za špatné střídání a ten se nakonec ukázal být rozhodujcím jazýčkem na vahách skóre celého zápasu. Pro příště si budeme určitě pamatovat, že na střídačce během zápasu se nelelkuje, nekouká po maminkách a neřeší program v televizi.

Záverečný mač přinesl snad nejvíce vzrušení z celého odpoledne. Rychle jsme vedli, pak rychle prohrávali o šest gólů, a nakonec to záverečným mocným finišem, kdy se domácí pořadatel klepal o výsledek jako sulc u řezníka, dotáhli na rozdíl jediného gólů. Všichni tak na vlastní oči viděli, že s bojovností a neustálým pohybem se nejdál dojde, zvlášť pokud v té cestě stojí soupeřova branka. Takže pro příště máme určitě co oplácet. Těšte se tedy, soupeři, na nás!
 
Všem moc díky za předvedenou hru, účast a vykřičené hlasivky.

Zde tradiční seznam všech modro-bílých válečníků: Honzík Dušek, Sebík Lukaszuk, Anička Gembecová, Therezka Pekárková, Honzík Merenus. Mates Grošup, David Lesage, Ondra Šimon, Tobík Fillinger, Nelinka Kopecká, Danča Černý, Dominik Slabion, Alex Ptáček, Sebík Vondráček, Luky Minařík, Samík Samek, Ondra Čapek, Luky Kolinger, Matýsek Jahoda, Damík Kehler a jako speciální hosté pak Yaník Kehler, Tonda Samek a Táďa Lorenc.