Přejít k hlavnímu obsahu

WE ARE THE CHAMPIONS OF THE WARS!

16-05-2019   Sammael

Všichni jsme "byli " děti a asi všichni jsme četli Tolkiena a proto všichni víme, že život trpaslíků, hobbitů a jiných špuntů není vůbec jednoduchý. Jejich boj je totiž tvrdý a nástrahy okolí obrovské! Během víkendu jsme mohli v našem městě v rámci tradičních florbalových válek vidět slzičku, modřinku, bolístku, nudličku, škrábanec, ... ale na to všechno jsme zapomněli, protože ochránit trofeje tak, aby zůstaly v našem městě byla naše jediná společná myšlenka. Proto i dva poháry zůstaly doma nedotknuty cizími armádami, jako "dvě věže "! Budou MISTŘI florbalových válek v kategorii přípravka inspirovat na příští sezonu A tým k zisku alespoň nějaké trofeje ? Každopádně stojí za to, podívat se, jak to tohoto květnového, nezvykle chladného florbalového víkendu v kategorii půlčíků proběhlo.

Strážci první věže - Tým 2010 pod vedením náčelníků družiny Nemilosrdných M. a V.
Vystřídali jsme toho během tažení opravdu mnoho. Ať již tři bitevní kotle v obří ledové jeskyni, pouštní a tropické království plné Sauronova stojícího dechu a dokonce i bitvu u Lokotova žlebu, kde řev náš i nepřátel byl opět neskutečný. Tažení těmito krajinami bylo dlouhé a plné potu, výpadů družin vpřed i vzad za svistotu vzduchem létajících bílých střel z katapultů armád beze strachu a s jediným cílem dostat pohár pod svou kontrolu . A jak tohle dopadlo? Cestou nám nezabránili ochránit náš zlatý pohár ani skřítci, draci, nebo trolíci z jiných zemí, ani jejich taktizující velitelé. Proradného Gluma jsme rovněž cestou nepotkali (teda možná jo, ale psst), náš štít Lexa zůstal neprůstřelný, všichni soupeři poraženi a ve zdraví jsme se všichni dočkali konce bojů. Hlásíme, že trofej nejcennější toho víkendu zůstala v moci království České Lípy a posvítí níže zúčastněným špuntům borcům na jejich cestě vyšší mládežnickou kategorií v příští sezóně! 
Oba děkujeme všem zúčastněným, odvážným bojovníkům: 
Dančovi, Páťovi, Jirkovi, Therezce, Máťovi G., Lexovi, Ondrovi, Domčovi, Máťovi K, Gróšovi a Sebíkovi.

Strážci druhé věže - Tým 2011 pod vedením Čaroděje Velikého P. 
Naše družina strážců ročníku 2011, si vedla naprosto skvěle. Byli jsme tým, který ve své kategorii zaskočil soupeře maximální připraveností a koordinací během boje. Prostřední ročník našich dětí předvedl v těchto válkách, že bojovat se opravdu vyplácí a připravovat se poctivě během celého roku rovněž. Odměnou za předvedené výkony budiž nám pohár za třetí místo v kategorii přípravka, který je o to cennější, jelikož byl vybojován poctivými výkony, bez použití smrtících kouzel kouzelníků a účasti starších kamarádů z ročníku 2010. Právě tento tým se v nadcházejícím ročníku zajisté stane páteří v našem týmu přípravky, před kterým se budou soupeři klepat až někde nad Popelkou, nebo v Brodě Železném  ! Klobouk tedy před špunty dolů a hlásím, že pohár číslo tři zůstal soupeři rovněž nedotknut a chtěl bych poděkovat všem nadějím za výkon v bojích.
Nelča, Sam, Saša , Sebik, Tobik, Luky , Máťa a Honzík.

Strážci třetí věže - Tým 2012 pod vedením krále O. Dobrotivého
Florbalová pážata sdružená do týmu FBC Česká Lípa 2012 sehrála na největší českolipské události jara celkem šest zápasů - pardon, oprava - šest úžasných zápasů! Ač to byli dle fyzických dispozic bitvy Davida s Goliášem, kolikrát chybělo málo, aby odešel Golíáš po zápase se slzami v očích a s hokejkou staženou na půl žerdi. Mužstvo respektive ženstvo složené z ostřílených válečníků severských turnajů, dívčí bojové čety elévek, natěšených posil z baby florbalu a hokejových Predátorů si vedlo od prvního klání opravdu znamenitě a hrou lahodící oku diváka, si zasloužilo u soupeřů respekt a uznání. Výsledky a konečné umístění bude brzy zapomenuto, ale o hrdinských skutcích těchto malých vikingů se budou ještě dlouho vyprávět legendy. Zde září jména těchto budoucích legend: Anička "Thor" Gembecová, Róza "Red Sonya" Motejzíková, Darinka "Kill Bill" Gembecová, Anežka "Xena" Némethová, Áďa "Messi" Németh, Jenda "Dominator" Merenus,  Máťa "Jágr" Jahoda, Máťa "Barbar Conan" Kovář, Luky "Gandalf" Uchytil, Fíďa "Lví Srdce" Brožek, Ondra "Ronaldo" Karhánek, Matěj "Gudas" Řezáč a Daník "Rocket" Boleslav.

Co na závěr? 
Přepište dějiny!!! Špunti jsou mistři ve své kategorii!!!!!