Začátek utkání vyšel lépe České Lípě. Standardku Jirsy zatloukl pohotovou dorážkou do brány Dzierža a hosté vedli. I když jen na chvíli. Domácí z prvních dvou střel na bránu totiž otočili skóre. Nejdřív se snadno prosadil od mantinelu Koščo a záhy zakončil hezkou akci domácích Čermák. Severočeši však rychle odpověděli po šťastném gólu Krajcigra, který tak v základní části Superligy dosáhl své 200. branky.

Jinak ale zbytek úvodní části hry patřil jednoznačně Pražanům. Ujhelyi nejprve v polovině 14. minuty zakončil rychlý brejk a před odchodem do šaten se prosadil také Juha. Hostující trenéři na takový scénář reagovali změnou, která vyšla dokonale. Chynu nahradil od druhé třetiny v brance Dvořák.

Svými zákroky okamžitě dodal spoluhráčům jistotu, což se projevilo i před brankou soupeře. Po nabídce od Krajcigra totiž rychle snížil pohotový Karel. Po vyrovnané pasáži druhé třetiny pak Českolipští udeřili z rychlého přečíslení, kdy se míček zamotal Vlčkovi pod nohama, aby ho rychle dopravil do branky Kopič.

Hosté převzali iniciativu a po rychle rozehrané standardní situaci od Dzieržy mířil na zadní tyči naprosto nekrytý Ekl. Když pak navíc dokázal dotáhnout individuální akci do zdárného konce Krajcigr, bylo rázem veselo. Domácí byli průběhem utkání evidentně zaskočeni a vysvobodila je až druhá přestávka. Kaňkou na zdařilé druhé třetině však bylo zranění Jana Spilky, který po tvrdém nárazu do mantinelu odkulhal ze hřiště.

Bohužel, Českolipští po nástupu do třetí třetiny naprosto rezignovali na jakékoliv ofenzivní snahy a jejich obranu začali Pražané postupně rozebírat. Jako první to dokázal hned po 37 vteřinách hry Krbec. Hosté se ani z tohoto varování nepoučili a z obranné ulity prakticky nevylézali. Spartě nakonec pomohl k vyrovnání faul Štěrby na brankovišti, po němž proměnil standardní situaci Kristián Kozák.

Ani po vyrovnávací brance se obrázek hry moc nezměnil, byť byli Severočeši už přece jenom aktivnější. V 50. minutě ale Jirsa prohrál souboj s Čermákem a Kolstrunk pohotově naklonil vedení zpět na stranu Sparty. Další chybu při rozehrávce pak potrestal Ujhelyi a nadějně rozehraný zápas začal České Lípě utíkat.

Českolipští to však nezabalili a po faulu na Dvořáka měli možnost přesilové hry. Tu po nabídce od Ekla šťastnou střelou o tyč zužitkoval Krajcigr, který tak zkompletoval hattrick. Další snahy Severočechů ale zazdil zbytečný trest za špatné střídání. Byť se povedlo oslabení ubránit, v krátké powerplay už hosté vyrovnat nedokázali. Ve třetím utkání po sobě si připsali těsnou porážku a zůstávají v tabulce i nadále bez bodu.

ACEMA Sparta Praha – FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:7 (4:2, 0:4, 4:1)
Branky a nahrávky: 5. Koščo (Kozák), 7. Čermák (Pažák), 14. Ujhelyi (Čermák), 18. Juha (Koščo), 41. Krbec (Kolstrunk), 46. Kozák (Zouzal), 50. Kolstrunk (Čermák), 55. Ujhelyi (Pažák) – 3. Dzierža (Jirsa), 8. Krajcigr, 22. Karel (Krajcigr), 33. Kopič (Vlček), 34. Ekl (Dzierža), 39. Krajcigr, 57. Krajcigr (Ekl).
Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 25:25: Diváci: 259.