Jeden z kilometrově nejvzdálenějších soupeřů České Lípy v superligové tabulce však letos prožívá velmi vydařený ročník. Po loňském desátém místě, kdy tradiční účastník nejvyšší soutěže naháněl záchranu až v samotném závěru, se letos drží Ostrava na sedmém místě, které navíc může v konečném účtování po základní části vylepšit na šestou příčku, kde aktuálně je s dvoubodovým náskokem Sparta.

Poslední zápasy v podání našeho sobotního soupeře však příliš vydařené nejsou. Z posledních pěti utkání totiž vydolovalo tamní FBC pouze čtyři body za těsnou výhru nad Pardubicemi a porážku po prodloužení na půdě Black Angels. Naposledy schytala Ostrava jedenáctigólový nášup od Bohemians, kteří se chystají na boj o první čtyřku.

Lídrem klubového kanadského bodování je aktuálně Michal Sládek, který doposud nasbíral 47 bodů. Zajímavý přínos pro tým má i polský florbalista Wojciech Malajka. Jeho 44 bodů rovněž Ostravě výraznou měrou dopomáhá k aktuálnímu sedmému místu v tabulce. Ještě připomeňme, že Sládek se hned pěti body podílel na důležitém vítězství 9:2 v České Lípě v prosincovém vzájemné měření sil.

Dlouho platilo, že Česká Lípa na Ostravu umí. V prvních třech superligových sezonách totiž svého soupeře dokázala hned pětkrát porazit. Jenže úvodní zápas těchto dvou soupeřů nabídl zcela jiný obrázek hry. Ostrava předvedla na severu Čech takticky velmi disciplinovaný výkon a vůbec poprvé dokázala porazit naše mužstvo za tři body. Triumfovala přesvědčivě 9:2.

Zatímco domácí už mají účast v play-off jistou, Českolipští bojují o desáté místo, které zaručuje záchranu v soutěži. Už teď je přitom jasné, že to bude boj až do posledního kola. Výhry nad Pardubicemi a Libercem sice výrazně pomohly k pozici zajišťující setrvání v soutěži bez nutnosti hrát play-down, pořád ale není hotovo. Pardubice ještě před sebou mají čtyři zápasy a ztráta pěti bodů na Českou Lípu pro ně stále nemusí být neřešitelná. Teoretickou, byť miniaturní šanci na desáté místo navíc živí i Hattrick Brno, který ale aktuálně ztrácí na Českou Lípu už šest bodů a o víkendu ho čeká zápas proti velmi silným Bohemians.

"Čeká nás těžký zápas se soupeřem, který má letos formu. My mu ale máme co vracet za vysokou domácí porážku. V naší situaci přistupujeme k tomuto utkání s respektem, ale zároveň chceme důležité tři body. Jsou v zásadě dva způsoby. Buď dostat méně branek než soupeř nebo jich více dát. Uvidíme, jaká strategie se nám nakonec osvědčí," odlehčil českolipský kouč David Derka. 

Jakýkoliv bod z ostravské palubovky by tedy mohl být v konečném účtování nesmírně cenný. Utkání začíná v ČPP aréně od 18:00 a sledovat ho můžete na níže přiložených odkazech.


On-line přenos:

OVA - CLI: 
https://online.ceskyflorbal.cz...

Video přenos: 

OVA - CLI: https://www.tvcom.cz/Zapas/Spo...

Tabulka soutěže:

https://www.ceskyflorbal.cz/superliga-muzi/tabulka

Partneři soutěže:

https://www.ceskyflorbal.cz/superliga-muzi/partneri

Partneři České Lípy: 

https://www.fbcceskalipa.cz/pa...

Poslední duely obou sobotních soupeřů: