Ostrava sice vstupovala do utkání v roli mírného favorita, přesto byly úvodní minuty utkání poměrně vyrovnané. Ponomareva sice překonal po deseti minutách hry Šimon Soukup, ale Ondřej Kopič na jeho trefu dokázal po chybě hostů v rozehrávce odpovědět. Přesto odcházeli do šaten spokojenější Ostravští, když na Kopičův gól opět zareagoval hned o několik vteřin později opět Soukup.

Hosté se navíc prosadili hned po návratu zpět na hřiště. Už po sedmadvaceti vteřinách hry skóroval Kuczera a Ostrava odskočila poprvé v utkání do dvoubrankového náskoku. Jenže domácí pak odehráli svou nejlepší pasáž zápasu. Kopič s Novákem během 26 vteřin vyrovnali a vypadalo to, že Severočeši naklání utkání na svou stranu. Jenže zdání klamalo. Těsně před polovinou hry vrátil Ostravě vedení Chatrný a posléze využil přesilovku po Dzieržově faulu Malajka. Na tenhle nástup už domácí reagovat nedokázali.

Ostrava v utkání až příliš krutě trestala českolipské chyby a Pešat zvyšoval již na 6:3. Pak sice brejk s Mlejnkem dotáhl ke gólu Krajcigr, ale těsně před přestávkou se prosadil Kuczera. Jeho gól devět vteřin před druhou sirénou měl na českolipskou hru i negativní psychologický dopad. Ostrava navíc z osmi střel ve druhé třetině skórovala hned pětkrát a především díky skvělé produktivitě držela slibný náskok.

Třetí třetina už byla jasnou záležitostí. Hostům do ní zašel skvěle vyšel vstup, když se už po několika vteřinách prosadil Gál. Po vyloučení Slaného se navíc trefil podruhé v utkání Malajka a Novák navíc dostal po souboji u mantinelu červenou kartu a tím pádem trest do konce utkání. V dlouhé přesilovce se pak prosadili Pešat, Malajka i Hurta a odtáhli Ostravu ve skóre už na 12:4. V posledních minutách hry ještě dokončil svůj hattrick nejlepší českolipský hráč Kopič, poslední slovo ale řekl Malajka a potvrdil pověst nejproduktivnějšího ostravského hráče sezony.

Jasnou porážku ze sobotního utkání ale mohou Českolipští v rámci tohoto týdne napravit hned několikrát. Čekají je totiž tři zápasy se soupeři, s nimiž by se rádi měřili o dobré tabulkové postavení. V úterý se představí na půdě Hattricku Brno, ve středu pak v zápase na zimním stadionu proti Liberci a v sobotu na Vinohradech.

Hodnocení trenéra Davida Derky:Ostrava přijela s cílem kvalitně bránit a dopředu hrát jednoduše, aby nás nepouštěla do brejkových situací a podobně jsme chtěli hrát i my, protože Ostrava má šikovné hráče na hokejce, kteří většinu svých gólů dávají z dobře zvládnutých přečíslení. Do poloviny zápasu jsme hráli vyrovnaný zápas, ale pak nám Ostrava odskočila a my začali tahat za delší provaz. Vždy, kdy se nám podařilo snížit, tak soupeř dokázal odskočit. Rozhodující moment zápasu byl konec druhé a začátek třetí třetiny, kdy nám soupeř vstřelil dvě branky. Pak přišlo zbytečné ale dost přísné vyloučení na 5 minut, ve kterém jsme dostali další tři branky a už bylo po zápase. Ale i tak si moc vážíme a děkujeme divákům, kteří nás podporovali po celý zápas parádně podporovali.”

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC Ostrava 5:13 (1:2, 3:5, 1:6)
15., 26. a 53. Kopič, 27. Novák, 38. Krajcigr – 10. a 15. Soukup, 21. a 40. Kuczera, 30. Chatrnž, 31. 43., 49., 58. Malajka, 35. a 48. Pešat, 41. Gál, 52. Hurta.
Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 2:1, navíc Novák (CLI) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:5. Střely na branku: 29:34. Diváci: 147.