Necelých 24 hodin po sobotní výhře proti Královským Vinohradům nastoupila Česká Lípa do souboje ve Vítkovicích bázlivě. Rychlé trefy Matejčíka, Bräuera a Sidunova trestající českolipskou liknavost v zadních řadách tak donutily trenéry k oddechovému času. Ten zafungoval dokonale. Vítkovice se ve zbytku třetiny nejenom už neprosadily, ale po trefách Kopiče a Ekla z velmi slušně hrající první lajny se České Lípě povedlo snížit na 2:3.

Napínavý boj pro oko diváka to byl až do poloviny zápasu. Druhý nejlepší střelec soutěže a jasně nejproduktivnější hráč Severočechů Radek Krajcigr totiž nejprve zareagoval na přesilovkový gól Gattnara a po souhře s Kopičem zase dotáhl svůj tým na rozdíl jediné branky poté, co krátce před ním skóroval Adam Delong.

Jenže při chuti hrající Gattnar o dalších patnáct vteřin později vrátil Vítkovicím dvoubrankový náskok a od té chvíle se hrálo prakticky na jednu branku. Na Chynu v českolipské brance létala jedna střela na druhou a Vítkovičtí i zásluhou několika krásných kombinací dokázali postupně navýšit skóre až na 12:4.

Českolipští však výhrou za dva body na Vinohradech alespoň částečně splnili svůj víkendový cíl a pozitivně se naladili na dvojzápas pravdy. V něm nejprve v sobotu přivítají na domácí půdě Otrokovice a o další extrémně důležité body se poperou hned o necelých 24 hodin později v Brně s místním Hattrickem.

1. SC Tempish Vítkovice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 12:4 (3:2, 4:2, 5:0)
Branky: 2. a 50. Matejčík, 6. a 37. Bräuer, 8. a 24. Sidunov, 28. a 34. Gattnar, 33., 53. a 56. Delong, 43. Hájek – 12. Kopič, 14. Ekl, 30. a 34. Krajcigr.
Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:16. Hráno bez diváků.