Začátek utkání přitom České Lípě vyšel. Domácí byli aktivnější, vyhrávali souboje a zaslouženě se dostali do vedení 3:1, které svými přesnými zásahy vytvořili Peška, Štěrba a Pekárek. Jenže právě na poslední českolipský gól tohoto herního úseku dokázali hosté velmi rychle zareagovat. Svěřencům kouče Michala Jedličky vycházela především spolupráce mezi Jakubem Buršíkem a Filipem Formanem. Tato dvojice měla v obratu Bohemians prsty hned třikrát a hosté tak vedli po prvních dvaceti minutách už 7:3.

Jenže po změně stran se vrátil na hřišti jiný tým České Lípy. Domácí se zlepšili v zadních řadách a v prvních pěti minutách druhé části předvedli několik smrtících přechodů do útoku. Brankáře Meligu vyhnali rychlými góly z branky Pekárek, Krajcigr a Tichý, nicméně ani jeho náhradník Hyršl příliš nezářil, když velmi rychle inkasoval po trefách Pešky a Pekárka, které dokonce znamenaly šokující českolipské vedení 8:7.

Škoda jen, že nalomeného soupeře nedorazili svěřenci kouče Davida Derky dalšími zásahy. Po osmé brance se stáhli na vlastní polovinu a i když dlouho drželi soupeře na uzdě, ten přece jenom dokázal vyrovnat zásluhou Jakuba Buršíka na 8:8. Za tohoto stavu se také odcházelo podruhé do šaten.

Do závěrečné dvacetiminutovky pak už hosté nastoupili velmi koncentrovaní. Svými bleskovými kombinacemi na útočné polovině rozebrali českolipskou obranu poprvé po trefě Buršíka. Ještě jednou se však domácí na svého soupeře dotáhli poté, co v přesilovce uklízel míček do branky po krásné kombinaci Kopič. Ale žádné drama se nakonec nekonalo. V rozmezí tři minut rychle po sobě skórovali Virga, Petrák, Buršík a Šebek a vytvořili zelenobílým rozhodující náskok.

Domácí sice závěr nezabalili a potěšili své příznivce ještě dvěma přesnými zásahy v podání Krajcigra či Štěrby. Výsledkem však nakonec byla divoká porážka 11:14, která znamená pro domácí celek už čtvrtou ligovou porážku za sebou. Šanci na reparát však Severočeši dostanou už v neděli, kdy přivítají od 17:00 otrokovické Pantery.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FbŠ Bohemians 11:14 (3:7, 5:1, 3:6)
Branky:
11., 22. a 26. Pekárek, 2. a 25. Peška, 9. a 55. Štěrba, 23. a 51. Krajcigr, 25. M. Tichý, 47. Kopič - 14., 19., 35., 42. a 51. Buršík, 6., 18. a 51. J. Petrák, 11. a 13. F. Forman, 15. a 49. K. Petrák, 48. Virga, 51. P. Šebek.
Rozhodčí: Kropáček a Novák. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Diváci: 153. Střely na branku: 27:34.