Takový start do zápasu si českolipští fanoušci nepředstavovali ani v tom nejčernějším snu. Už během necelých tří minut se totiž za záda Netopilíka, který opět dostal přednost před Dvořákem, prosadili v rychlém sledu Grich, Nehila a suverénně nejlepší hráč zápasu Vykopal. Po třetím gólu si sice kouč David Derka vyžádal oddechový čas, ale ani to příliš nepomohlo. Střela Kelemena z dálky totiž vyhnala Netopilíka bez jediného zákroku na střídačku a Panteři vedli už 4:0.

I když pak domácí zvýšili své tempo a postupně se dostávali i do šancí, stačili v první třetině už jen snížit Krajcigrem, na což však velmi záhy odpověděl další přesnou střelou Vykopal. K většímu tlaku se pak Severočeši vybičovali ve druhé třetině. Výborného brankáře Kohúta zasypávali častou střelbou a poté, co se ujaly pokusy Krajcigra a přesilovková rána Vavrušky, už to vypadalo, že by se přece jen Česká Lípa ještě mohla do zápasu vrátit. Opak však byl pravdou. Zbytečný faul Slaného potrestal Vykopal, zkompletoval hattrick a především uklidnil svůj tým.

Ve třetí třetině totiž očekávaný tlak domácích nepřicházel, a tak mohly Otrokovice i nadále navyšovat svůj náskok. Postaral se o to dalšími dvěma góly Vykopal, který nakonec proklestil cestu svému týmu k druhému vítězství v sezoně hned pěti přesnými zásahy. Pak se sice v rozmezí minuty prosadili Štěrba s Peškou, ale na vyrovnání už čas nezbyl. Křečovitou snahu v posledních vteřinách sice ještě stačil gólově vyjádřit Krajcigr, nečekanou porážku 6:8 už ale neodvrátil.

Po páté porážce v řadě tak Česká Lípa zakončila úvodní polovinu sezony na devátém místě a v dalších zápasech už potřebuje nutně bodovat. Další šanci k tomu bude mít už v sobotu 10. prosince, kdy od 19:00 přivítá Sokol Královské Vinohrady.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – PSG Panthers Otrokovice 6:8 (1:5, 2:1, 3:2)
11., 29. a 60. Krajcigr, 38. Vavruška, 49. Štěrba, 50. Peška – 1. Grich, 2. Nehila, 3., 17., 40., 44. a 47. Vykopal, 6. Kelemen.
Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 342. Střely na branku: 30:17.

Sestava České Lípy: Netopilík (6. Dvořák) - Tichý, Mlejnek, Stárek, Slaný, Peška, Pekárek, Pokorný, Dzierža, Kouba, Kopič, Jirsa, Štěrba, Krajcigr, Vavruška .