Vítkovičtí se do utkání tradičně pomaleji rozjížděli, nicméně udeřili už v první třetině, kdy vyloučení Stárka dokázal v přesilovce nekompromisně potrestat Vítovec a potvrdil, že Českolipští mají v právě probíhajícím ročníku Livesport Superligy jedno z nejhorších oslabení ze všech týmů.

Jinak se ale hrál vcelku vyrovnaný zápas a také Souček musel ve vítkovické brance několikrát potvrdit své kvality. Nástup do druhé třetiny pak Českou Lípu za sympatický výkon odměnil i výsledkově. Štěrba přihrál míček do předbrankového prostoru a kapitán Mlejnek zblízka vítkovického brankáře překonal.

Leč po srovnání skóre zapnuli Vítkovičtí na vyšší rychlostní stupeň a poměrně rychle se od domácích vzdálili. Brzy po vyrovnání vrátil hostům vedení Kaleta a po dalších dvou přečísleních zakončených Gattnarem a Zubkem už byl náskok celku sídlícího v Ostravě tříbrankový.

I s nevelkou vidinou na nečekaný bodový zisk však Českolipští důstojně zvládli i třetí třetinu. Na jejím začátku se sice prosadil Šindler, ale pěkná střela Ekla, který pomalu začíná v posledních zápasech nacházet střeleckou jistotu zase vrátila skóre na 2:5. Vítkovice však nepolevily a Kopičovo vyloučení nekompromisně potrestal v přesilovce Gattnar.

Ještě jednou se domácí dostali na rozdíl tří branek. Rychlou rozehrávku standardní situace v podání Jirsy přetavil ve třetí gól opět Ekl. Pak navíc po faulu na Slaného inkasoval menší trest Vlček, ale přesilovka Lípě vůbec nevyšla. V závěru naopak do otevřené obrany utekl Hatala a necelých devadesát vteřin před koncem udělal za tímto zápasem gólovou tečku.

Českolipští tak dál zůstávají na předposledním místě tabulky, desáté Otrokovice se jim aktuálně vzdálily už na osm bodů. K poslednímu utkání před dlouhou reprezentační pauzou pak Česká Lípa nastoupí v pátek na půdě Ostravy, opět doma pak v pátečním měření sil týden před Vánoci proti Hattricku Brno.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – 1. SC Tempish Vítkovice 3:7 (0:1, 1:3, 2:3)
Branky: 25. Mlejnek, 45. a 55. Ekl – 6. Vítovec, 27. Kaleta, 35. M. Gattnar, 40. Zubek, 42. Šindler, 53. R. Gattnar, 59. Hatala.
Rozhodčí: Pangerl a Šedivý. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 101. Střely na branku: 18:30.