V českolipské sportovní hale se ale hrál od začátku zápas na jednu bránu. Nebýt výborného Dvořáka v domácí brance, možná by se rozhodlo už daleko dříve. Tatran nakonec úvodní dvacetiminutovku vyhrál poměrem 3:1, když se trefili Meliš, Novotný a Mühlfeit. Za Českou Lípu odpověděl svým premiérovým gólem v Superlize Petr Procházka.

Severočeši však do druhé části hry nastoupili ve zcela odlišném módu. V předbrankovém prostoru se nejprve zorientoval Jirsa a dokázal snížit na 2:3. Za necelou minutu navíc rychlé přečíslení se Slaným zužitkoval Hřebřina, který ranou z voleje dokázal skóre vyrovnat. Když se navíc na sklonku 27. minuty dokázal na brankovišti prosadit přesnou ranou o tyč z otočky Krajcigr, bylo v České Lípě najednou veselo.

I proto, že domácí najednou začali lépe bránit a hráči Tatranu se už tak snadno do brankových příležitostí nedostávali. Hostující trenéři navíc na vývoj utkání zareagovali výměnou brankáře Kříže za Frühbauera. Na 4:4 upravili Střešovičtí výsledek ve 33. minutě, kdy Procházkova promáchnutí využil po rychlé akci Šindeláře pohotový Sládeček. Už za devět vteřin ale osvědčil důraz na brankovišti Vlček a nadvakrát poslal míček do branky.

Začaly gólové hody. Další rychlé vyrovnání obstaral Pánek, ale na druhé straně se prosadil po exkluzivní přihrávce od Radka Krajcigra pohotový Ondřej Kopič. Do šaten se však odcházelo za stavu 6:6 poté co skóroval opět nehlídaný Ondřej Němeček. Druhá třetina se ale přítomným divákům musela zamlouvat.

Do průběhu té další je navíc navnadil rychlou trefou ze standardní situace Lukáš Mlejnek, který využil menší koncentrace hráčů Tatranu v době, kdy se na hřišti na chvíli objevily dva balonky a napálil míček do hostující svatyně posedmé. Pražané však už v té době získávali místy až drtivou převahu a brzy vývoj utkání otočili. Krásným gólem nejprve vyrovnal trpělivý Langer a po výborné krosové přihrávce se brzy prosadil také Němeček, který přidal svůj druhý gól.

Florbalisté Tatranu už vedení nepustili. Hráli velmi lehce a rozebírali českolipskou obranu do posledního dílku. Další slepené góly přidali Šindelář s Melišem a skóre 7:10 už bylo pro houževnatý domácí tým neřešitelné. Ke korekci výsledku nepomohla navíc ani přesilová hra, v níž se několika výbornými zákroky blýskl Frühbauer.

Do otevřené obrany navíc florbalisté Tatranu podnikali další rychlé výpady. Jedenáctou trefu obstaral Němeček, který se ještě dvě minuty před koncem třetí části hry prosadil z přesilové hry. Stanovil tak konečný výsledek utkání na 12:7 pro Střešovice.

Nutno přiznat, že Tatran Střešovice byl zatím pro Českou Lípu asi nejtěžším soupeřem v dosavadním průběhu sezony a byť bylo skóre utkání dlouho otevřené, hosté po většinu utkání jednoznačně dominovali a mohli vyhrát i daleko vyšším rozdílem. Další duel čeká na svěřence trenéra Davida Derky v sobotu na půdě Otrokovic.

Česká Lípa – Tatran Střešovice 7:12 (1:3, 5:3, 1:6)
17. Procházka, 22. Jirsa, 23. Hřebřina, 27. Krajcigr, 33. Vlček, 35. Kopič, 41. Mlejnek – 8. Novotný, 14. a 48. Meliš, 15. Mühlfeit, 33. Sládeček, 34. Pánek, 36., 46., 55. a 58. Němeček, 43. Langer, 47. Šindelář.
Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 15:38. Diváci: 185.